Trzy kilometry drogi za trzy mln złotych

09.12.2018   Autor: Redakcja
---

Mieszkańcy gminy Margonin mają nową drogę. Położona jest na terenie dwóch sołectw i trzech wsi: Zbyszewice, Sułaszewo i Próchnowo.

To przedostatnia droga, którą gmina Margonin w tym roku oddaje do użytku. Ma 2600 metrów długości, a koszt jej budowy wyniósł 3 miliony złotych.

- Udało nam się pozyskać dofinansowanie z programu Infrastruktury Dróg Gminnych i Powiatowych od pana wojewody w kwocie 1 300 000 zł i właśnie w ubiegłym tygodniu został zakończony etap jej budowy - mówi Janusz Piechocki, burmistrz Margonina.

Teraz są tu dwa ronda, dwie wysepki spowalniające, dwie zatoczki autobusowe i sześć mijanek. Kiedyś był tu tylko szuter.

- Mieszkańcy czekali na tę drogę od lat 70. Pomagali w budowie tej tutaj drogi powiatowej, a ta droga po prostu im się należała - tłumaczy Wojciech Janowiak, były radny gminy Margonin.

Wojciech Janowiak, który jako radny gminy Margonin poprzedniej kadencji walczył o budowę drogi, pamięta jak mieszkańcy okolicznych domów sami w czynie społecznym wozili kamień do utwardzenia tego odcinka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group