Asta Video Fest

Kibice na pomoc Polonii

08.12.2018   Autor: Michał Kępiński
---

“Polonia to MY – razem możemy więcej”, to nazwa najnowszej akcji mającej na celu pomoc pilskiemu żużlowi. Jej inicjatorami są bardzo dobrze znani w sportowym środowisku Sebastian Jankun i Wojciech Dróżdż.

- Sebastian Jankun był początkiem tej akcji, to właśnie on zainicjował przedsięwzięcie, do którego mnie zachęcił. Chodzi przede wszystkim o to, żeby pokazać jaka moc drzemie w kibicu i nawet jeśli nie zbierzemy wielu pieniędzy, to chcemy pokazać, że kibic też chce uczestniczyć w istnieniu klubu. Nie tyle go ratować, bo nie o to chodzi, ale wspomóc, wesprzeć dobrym słowem, czy przysłowiową złotówką w taki sposób, aby wspólnymi siłami wywindować nasz zespół na wyższy poziom - zachęca Wojciech Dróżdż, współorganizator akcji „Polonia to MY”.

Za Polonią Piła bardzo trudny sezon. Klub spadł do 2.ligi, a w trakcie rozgrywek na jaw wyszły duże problemy finansowe. Zmienił się zarząd, wdrożono proces naprawczy, a swoje wsparcie zaoferowali sympatycy. Celem akcji Polonia to My – razem możemy więcej jest przede wszystkim stworzenie społeczności kibiców, którzy swoją aktywnością i postawą wykraczać będą poza przyjęte schematy. Jak pomagać ukochanemu klubowi pokazali między innymi siatkarscy fani z Gdańska, którzy w krótkim czasie zebrali taką sumę pieniędzy, która pozwalała na wystartowanie gdańskiego Lotosu w lidze. Teraz i my możemy zrobić coś więcej niż kupić karnet i bilet. Zbiórka pieniędzy na rzecz Polonii Piła ruszyła na początku listopada. Potrwa aż do marca. Środki można wpłacać poprzez portal zrzutka.pl pod hasłem Polonia to My – razem możemy więcej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group