Bogdan Wankiewicz ponownie starostą wałeckim

27.11.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Rada Powiatu Wałeckiego dokonała wyboru przewodniczącego, zastępcy oraz starosty. Uzupełniono również skład zarządu. Kontrowersje wywołał wybór komisji. Ostatecznie obrady przerwano i podjęto decyzję o dokończeniu sesji w innym terminie.

W piątek odbyła się inauguracyjna sesja Rady Powiatu Wałeckiego. Na obradach pojawili się wszyscy radni. Wśród 17 rajców aż ósemka będzie pełnić funkcję po raz pierwszy. Po odebraniu zaświadczeń i złożeniu ślubowania dokonano wyboru przewodniczącego. Jedyny zgłoszonym kandydatem był Bogdan Białas, który zdobył 15 głosów poparcia.

Zastępcą Bogdana Białasa został Tadeusz Wenio. O reelekcję na stanowisko starosty ubiegał się Bogdan Wankiewicz. Uzyskał on 15 głosów poparcia, a dwie osoby były przeciwko.

Te wyzwania to między innymi dokończenie budowy Zakładu Aktywności Zawodowej. To jedna z większych inwestycji jako w ostatnich latach realizuje powiat wałecki. Bogdan Wankiewicz na swojego zastępce rekomendował Jolantę Wegner. Skład zarządu uzupełnił Jan Grudziński. Emocje zaczęły się przy wyborze członków i przewodniczących w komisjach. W projekcie uchwał były już wypisane nazwiska, które miały piastować swoje funkcje. To nie spodobało się radnemu Wiśniewskiemu, który wdał się w polemikę z przewodniczącym Białasem.

Radnym nie udało się znaleźć satysfakcjonującego rozwiązania i po konsultacji z radcą prawnym podjęto decyzję o przerwie w obradach i dokończeniu sesji 30 listopada.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group