Juraszek za Hermaszczuka i odwrotnie

22.11.2018   Autor: Redakcja

Zmiana na stanowisku starosty powiatu chodzieskiego. A właściwie zamiana, bo nowym starostą został Mirosław Juraszek, a obejmujący wcześniej to stanowisko Julian Hermaszczuk będzie pełnił funkcję wicestarosty.

Decyzje zapadły podczas pierwszej sesji Rady Powiatu Chodzieskiego, a właściwie tuż przed nią.

- Idąc na tę sesję już wiedzieliśmy, że będą zmiany. Wynik wyborczy spowodował, że niestety tych wyborów nie wygraliśmy, zatem zakładaliśmy, że niekoniecznie musimy to stanowisko starosty utrzymać - mówi Julian Hermaszczuk, wicestarosta chodzieski.

I rzeczywiście Forum Samorządowo-Ludowe go nie utrzymało, choć to właśnie Julian Hermaszczuk zdobył w wyborach samorządowych najwięcej głosów w głosowaniu do Rady Powiatu, bo aż 1107. Hermaszczuk podkreśla jednak, że nie ma problemu z ustąpieniem z eksponowanego stanowiska, jeśli zachodzi taka potrzeba, a do starostwa przyszedł po to, by służyć mieszkańcom, i jako wicestarosta ma zamiar czynić to dalej. Przypomnijmy, że to nie pierwsze wybory, po których starostowie zamienili się miejscami.

- Nie jest to zaskoczenie, bo o to zabiegaliśmy. Jest mi bardzo miło, że mogliśmy się dogadać z koalicjantem i z resztą rady. Nie jest też to dla mnie zaskoczenie, dlatego, że ja już starostą trzy kadencje temu byłem i jestem w pełni świadom, jaką odpowiedzialność i jaki trud na siebie biorę
- zapewnia Mirosław Juraszek, starosta chodzieski.

Pierwsza sesja nie obyła się bez perturbacji. Stanowiska przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady powiatu przypadły kandydatom koalicji zawiązanej przez Forum Samorządowo-Ludowe z KWW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Roman Chmara z KWW Porozumienie Chodzieskie, które ma w radzie czterech radnych, uznał to za zagarnięcie władzy w powiecie i podobnie jak dwóch pozostałych radnych z porozumienia, nie wziął już udziału w kolejnych głosowaniach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group