Policja i straż miejska szuka bezdomnych

20.11.2018   Autor: Redakcja
---

Policjanci z Wałcza od kilku dni sprawdzają pustostany, altany, oraz wszystkie inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Zwłaszcza teraz, kiedy znacznie obniżyły się temperatury. Działania te prowadzą wspólnie ze strażnikami miejskimi i pracownikami opieki społecznej.

W chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie być obojętnym na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze.

- Zima, to najcięższy okres do przetrwania dla osób bez dachu nad głową. Znaczne obniżenie się temperatury zewnętrznej, niesie dla osób bezdomnych zagrożenie utraty życia z powodu wychłodzenia organizmu. Wiele z tych osób, pomimo świadomości tego zagrożenia, nie zmienia w tym, czasie trybu życia, nie chce lub nie jest w stanie zapewnić sobie właściwej opieki
- mówi mł. asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.

Policjanci apelują do wszystkich, jeżeli widzą człowieka narażonego na wychłodzenie, aby zadzwonić pod numer alarmowy 112. Każde zgłoszenie będzie sprawdzane.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group