Bartłomiej Topa promował film "Dziura w głowie"

18.11.2018   Autor: Artur Maras
---

Gościem specjalnym jesiennego Salonu Kulturalnego organizowanego przez TV ASTA i Regionalne Centrum Kultury był Bartłomiej Topa – znany aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Przed spotkaniem odbyła się przedpremierowa projekcja filmu „Dziura w Głowie”, w którym aktor gra główną rolę. A już w połowie grudnia kolejne spotkanie w ramach salonu.

„Dziura w Głowie” to filmowy debiut Piotra Subbotko. Jego pierwsze dzieło określane jest mianem „abstrakcyjnego, niepokojącego i niepoddającego się łatwej klasyfikacji”. Potwierdza to publika zgromadzona w Regionalnym Centrum Kultury.

Bartłomiej Topa zagrał w filmie „Chudego” czyli aktora w średnim wieku, który wraz z trupą teatralną objeżdża małe miejscowości. W pewnym momencie, w poczuciu braku spełnienia, filmowy bohater rzuca wszystko i po latach wraca do rodzinnej wsi, gdzie na łożu śmierci leży jego matka. Także tam spotyka nieznajomego mężczyznę, który doprowadzi go do obsesji. Film walczył o główną nagrodę na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Był również pokazywany na prestiżowym festiwalu w Szanghaju a niedługo leci do Rio.

- Film jeździ po wielu festiwalach, był w Korei Południowej na jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie, był teraz w Sao Paulo, będzie miał swoją premierę w przyszłym roku więc liczę na to, że widzą też się spodoba, mimo że to nie jest łatwy film, mam tego świadomość ale bierzemy udział w różnych tematach i myślę, że znajdzie swoich widzów również
- mówił po projekcji Bartłomiej Topa, odtwórca roli Chudego.

Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z aktorem. Rozmowę prowadziła Kinga Burzyńska. Nie zabrakło pytań dotyczących obecnych planów oraz przeszłości aktora. Film „Dziura w Głowie” trafi do kin najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Z kolei następny Salon Kulturalny odbędzie się już 15 grudnia. Zostanie na nim zaprezentowany film "Fuga" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group