Lasy w Pile mają elektryczne auto

14.11.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Lasy Państwowe zakupiły 15 elektrycznych BMW i3. Łącznie zapłacono za to niemal 2,5 miliona złotych. Jeden z takich samochodów trafił do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

Zakup aut elektrycznych to jeden z elementów szerszego programu „Las Energii”. W ramach projektu Lasy Państwowe dokonają także grupowego zakupu energii elektrycznej, zainstalują odnawialne źródła energii w swoich obiektach jak również przeprowadzą termomodernizację. Kupując nowe elektryki, Lasy Państwowe mają dołożyć cegiełkę do rządowej wizji, która przewiduje, że do 2020 roku udział pojazdów elektrycznych we flocie administracji państwowej ma wynieść 10 procent.

– To 15 samochodów osobowych i jedno wieloosobowe marki Nissan. My dostaliśmy w wyniku tego grupowego zakupu BMW i3. Samochód kompaktowy, do celów administracyjnych wprowadzony jako pilotaż w Lasach Państwowych - tłumaczy Marzena Wojciechowska, starszy specjalista ds. wdrażania i koordynacji projektów rozwojowych w RDLP w Pile.

BMW i3 po naładowaniu akumulatorów do pełna powinno zapewnić realny zasięg 200 kilometrów. Czas ładowania akumulatorów zależy od rodzaju ładowarki. Szczęśliwcy posiadający dostęp do stacji szybkiego ładowania mogą napełnić akumulatory w zaledwie godzinę. Ładowanie prądem trójfazowym potrwa co najmniej 3 godziny, a ze zwykłych gniazdek elektrycznych około 8.

Projekt „Las Energii” doskonale wpisuje się w politykę, która chce realizować nowy dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Damian Szcześniak chce kontynuować dotychczasowe działania, ale także wprowadzić kilka zmian. Na co będzie stawiał nowy dyrektor?

– Realizacja kluczowych projektów Lasów Państwowych jak chociażby związanych z odnawialnymi źródłami energii, czy też promocją dziczyzny jako mięsa o doskonałych walorach smakowych - przekonuje Damian Szcześniak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

Damian Szcześniak nową funkcję sprawuje od 9 października. Wcześniej był zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Sarbia. Zastąpił na stanowisku Ryszarda Standio.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group