Ubezpieczenie narciarskie – jakie wybrać?

19.10.2018   Autor: Redakcja
---

Ogólna dostępność internetu sprawiła, że dziś bez trudu kupimy tanią polisę narciarską bez wychodzenia z domu – wystarczy skorzystać z porównywarek ubezpieczeniowych na popularnych portalach poświęconych tej tematyce. Ale czy cena powinno być jedynym kryterium uwzględnianym przy wyborze polisy narciarskiej.

Ubezpieczenia turystyczne oferowane są przez biura podróży wraz z daną ofertą wyjazdowo-wypoczynkową, jednak ich zakres podstawowy jest zawężony do minimum. Dlatego warto porównać te polisy z produktami oferowanymi przez biura przez internet, bo w sieci można znaleźć dużo lepsze ubezpieczenie turystyczne za podobną cenę.

W prosty sposób można zrobić to za pomocą porównywarki internetowej, gdzie bez trudu znajdziemy tanie ubezpieczenie narciarskie. Jednak warto się zastanowić, czy cena rzeczywiście powinna być najważniejszym kryterium polisy narciarskiej?

Co w polisie narciarskiej jest najistotniejsze?

1. Najważniejszym elementem polisy narciarskiej jest ubezpieczenie kosztów leczenia – to ten element, na którym absolutnie nie należy oszczędzać, zwłaszcza jeśli planujemy wyjazd na narty za granicę. Gwarantuje ono zwrot kosztów leczenia, ale także (w połączeniu z odpowiednio szerokim Assistance) transportu medycznego i akcji ratowniczej w górach, gdyby doszło do groźnego wypadku, zaginięcia lub zejścia lawiny. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia musi być na tyle wysoka, by pokryć wszystkie koszty związane z nieszczęśliwym zdarzeniem. Pamiętajmy, że należy ją dostosować do realiów cenowych kraju, do którego planujemy wyjazd, bo koszty leczenia na w Czechach będą zupełnie inne niż np. we Francji. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewnia – w zależności od kraju, podstawowy zakres świadczeń medycznych.

2. Drugim pod względem znaczenia dla użytkownika jest ubezpieczenie OC. Narty to sport nieprzewidywalny i nawet najlepszy narciarz może z własnej winy spowodować nieumyślny wypadek, w którym szkodę na zdrowiu lub mieniu poniesie osoba trzecia. Dlatego warto również dostosować sumę tego ubezpieczenia do realiów kraju będącego celem naszego wypoczynku. Na Zachodzie koszty odszkodowań są bardzo wysokie.

3. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – nie jest aż tak ważne jak ubezpieczenie kosztów leczenia, ale w razie wypadku odszkodowanie z tego tytułu może pomóc nam w rehabilitacji. Jeśli jednak mamy dobre ubezpieczenie na życie z polisą NNW, można zdecydować się na tani wariant w polisie turystycznej

4. Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego – nie jest ono niezbędne w polisie turystycznej i możemy z niego zrezygnować. Jeśli jednak posiadamy lub wypożyczamy drogi sprzęt, warto rozważyć, czy w razie kradzieży jesteśmy w stanie pogodzić się z tą stratą i sprostać jej finansowo.

Polisa najtańsza a optymalna
Aby przyjrzeć się ofertom, skorzystaliśmy z porównywarki dostępnej na stronie wakacyjnapolisa.pl. Koszt ubezpieczenia dla 1 osoby przez 7 dni w Austrii wyniesie:

Największy polski ubezpieczyciel oferuje ubezpieczenie narciarskie. Jednak ubezpieczenie na narty PZU z www.polisanarciarska.pl kupimy wyłącznie po przekierowaniu na stronę ubezpieczyciela, co następnie wymaga kontaktu z agentem. Dopiero bezpośredni kontakt z nim umożliwia poznanie cenę polisy. Z kolei najtańszą ofertę dostępną w porównywarce można kupić już za 2,29 zł dziennie.

Jak widać na powyższym przykładzie, ubezpieczenie narciarskie możemy kupić za naprawdę niewielkie pieniądze w stosunku do ogólnych kosztów narciarskiego wypoczynku. Warto o nie zadbać, bo w razie nieszczęśliwego wypadku może się nam okazać bardzo pomocne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group