Debata "Silne Regiony, silna Europa" na żywo w TV ASTA

06.10.2018   Autor: Redakcja
---

Silne regiony, silna Europa – pod takim hasłem już w poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbędzie się debata społeczna z udziałem członków Komisji Europejskiej.

- Przede wszystkim chcemy usłyszeć ze strony przedstawiciela Komisji Europejskiej to co Komisja Europejska zaproponowała w maju wszystkim krajom członkowskim na nową perspektywę w Unii Europejskiej. Wiemy, że dla Polski, przynajmniej z tych propozycji unijnych, będą na razie mniejsze środki niż dotychczas Polska miła do dyspozycji, to jest blisko prawie 19 mld euro mniej niż mieliśmy w tej perspektywie 2014-2020. Chcemy przede wszystkim zapytać przedstawiciela Komisji Europejskiej, na co pieniądze w nowej perspektywie będzie można wykorzystać - informuje Grzegorz Potrzebowski, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej.

O podziale środków unijnych dla krajów członkowskich decyduje rząd danego kraju, dlatego nie wiadomo ile ostatecznie pieniędzy trafi do Wielkopolski. Nie wiadomo też na razie jakie będą priorytety w nadchodzącej perspektywie. Dlatego ta debata ma duże znaczenie dla samorządu Wielkopolski oraz dla środowisk związanych choćby z organizacjami pozarządowymi, czy dla przedstawicieli biznesu.

Dialog społeczny „Silne regiony, silna Europa” to wspólna inicjatywa Komisji Europejskiej i samorządu województwa wielkopolskiego. W debacie wezmą udział: Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, dr Agnieszka Kozłowska-Rajewicz posłanka do Parlamentu Europejskiego, a także zastępca dyrektora wydziału ds. Polski w Komisji Europejskiej – Wolfgang Munch oraz prof. Jacek Szlachta ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Debatę będzie można oglądać na żywo na antenie Telewizji Asta w najbliższy poniedziałek o godzinie 11.30.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group