Jest już nowy oddział nefrologii

29.09.2018   Autor: Redakcja
---

W Szpitalu Specjalistycznym w Pile powstała nowa stacja dializ i oddział nefrologii. Wyremontowane pomieszczenia i nowoczesny sprzęt to dla pacjentów większe bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegów.

Każdego roku w szpitalu w Pile wykonuje się ok. 10 000 dializ czyli zabiegów nerkozastępczych dla pacjentów z niewydolnością nerek. Do tej pory wykonywano je w warunkach oddziału na specjalnie zmodyfikowanych salach chorych. Było to przestarzałe rozwiązanie, którego na szczęście niedługo nie będzie trzeba już stosować.

- Warunki komfortu pobytu tutaj pacjenta na oddziale są no trudno to powiedzieć jednym słowem, są nieporównywalne po prostu nieporównywalne. Tamte stworzone 30 lat temu, dzisiaj nowoczesne, w moim odczuciu dwudziesty pierwszy wiek. - mówi Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile

Dla dializowanych pacjentów, w szczególności tych cierpiących na przewlekłą niewydolność nerek, komfort leczenia jest kwestią kluczową. Spędzają oni bowiem nawet 12 godzin tygodniowo na zabiegach. Na nowym w pełni klimatyzowanym oddziale będą mogli skorzystać z 18 komfortowych stanowisk, wyposażonych min. w dostęp do bezpłatnej telewizji czy internetu.

- Dobro chorego dobrem najwyższym i ta stacja i ten nowy oddział będzie powodował, że pacjenci będą przybywali w lepszych warunkach i personel, każdy pracujący tutaj będzie miał lepsze warunki. Nasi pacjenci zyskają jeszcze lepszą opiekę. - Aldona Pietrysiak, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

W miejscu dotychczas zajmowanym przez oddział nefrologii powstanie nowy oddział onkologii. Remont pomieszczeń, wyposażenie i zakup sprzętu na oddział nefrologii i stację dializ kosztowały prawie siedem milionów złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group