Festiwal Teatrów Światła na Placu Aniołów

14.09.2018|Autor: Michał Kępiński

Plac Staszica zamieni się w Plac Aniołów. Wszystko za sprawą Festiwalu Teatrów Światła i występu francuskiej grupy Gratte Ciel. Spektakl był już prezentowany w Polsce podczas toruńskiego festiwalu w 2017 roku.

– W sobotę będzie jedna wielka pajęczyna lin, która się pojawi nad placem i plac zamieni się w plac aniołów, a to za sprawą tego, że spadnie na nas tona pierza. Trochę mówimy o czym ten spektakl będzie, ale dramaturgia, opowieść w wykonaniu 21 artystów. Będą cyrkowcy, aktorzy, alpiniści i linoskoczkowie i to wszystko zdarzy się w jednym miejscu
– zaprasza Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

Festiwal Teatrów Światła odbędzie się w Pile 14 i 15 września. W piątek o godzinie 20.00 na placu Konstytucji 3 Maja przejdzie barwny korowód połączony z prezentacją iluminacji przestrzeni miejskich. O 21.00 koncert z latającego balonu z udziałem Weroniki Kober, Pauliny Grabarz-Szmajda, Krzysztofa Zimnego i Adama Rogali.

W sobotę natomiast o godz. 21.30 wspomniany występ francuskiej grupy Gratte Ciel. W czasie spektaklu na płytę placu Staszica spadnie tona pierza. Po występie organizatorzy zapraszają do wspólnego sprzątania. Każdy, kto zaangażuje się w wydarzenie i zbierze określoną ilość białego puchu otrzyma kupon uprawniający do odbioru specjalnie uszytej poduszki przez pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej w Pile.

Przeczytaj więcej o: dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile, festiwal światła piła, Festiwal Teatrów Światła na Placu Aniołów, Festiwalu Teatrów Światła na Placu Aniołów, Gratte Ciel piła, koncert z latającego balonu piła, rck piła, stanisław dąbek

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • wiesiek

  “Po występie organizatorzy zapraszają do wspólnego sprzątania ” … i spadłem z krzesła 🙂
  Pewnie Helios przymierza się do zniżek na bilety w zamian za każde 100 gram zebranego popcornu z podłogi po seansie HEHEHEHE

  • Blaszka

   trochę ogarniesz pióra po występie i ci się nic nie stanie

  • hahaha

   Myślę, że w Heliosie powinni dawać zwyżki świniom, które nie potrafią włożyć popcornu do ust i leci im bokami. A we wspólnym sprzątaniu nie widzę nic złego.

  • w

   w twojej,tępej pale nie mieści się prosta zasada,że jak się naśmieciło to należy po sobie sprzątnąć,to po takich jak ty zostają osra.e toalety,śmieci w lasach i oplute chodniki

   • Maria

    No to niech sprzątają organizatorzy albo ci co rozrzucaja!!!

    • Kinga

     No racja w sumie. Zaplacili komuś za zasmiecanie miasta i jeszcze szukają jeleni do sprzątania tego świństwa.. dziwne myślenie

     • Grajux

      Jak dla mnie dobry pomysł, w końcu dobrze by było uczyć ludzi sprzątania. Jak widzę ten syf po koncertach czy w kinie to jest aż strach, nie wiem gdzie Ci ludzie się wychowują, a teraz gdy jest prośba o pomoc w sprzątanie to jedno wielkie żalenie się bo przecież nie będą sprzątać po kimś.

      Dobrze by było by w kinach ludzie sami też sprzątali zamiast zostawiać syf.

     • Kinga

      Czyli durny presidencina płaci komuś za zaśmiecanie miasta a ty pójdziesz grzecznie posprzątać i jeszcze na koniec łapkę podasz? Super 🙂

     • Bolek

      A czemu nie? Polski kołtun zaczyna znów łeb podnosić i jeszcze oczekuje poklasku!

     • Grajux

      I to będzie mój wybór by sprzątać, co ma Pani do tego? Pani będzie decydować za innych czy mogą sprzątać czy nie? To, że kogoś wychowali tak by jednak pomagać w pewnych sprawach i jakoś dołożyć się do fajnego wydarzenia. Korona mi nie spadnie jak pomogę komuś. Ekipa sprzątająca była, a czy przy okazji starają się przekonać społeczeństwo do pomocy to co w tym złego. Zresztą nie zmuszali nikogo, kto chciał pomagał a kto nie to nie musiał. Mogła by się Pani czepiać jakby to był obowiązek, ale to robił kto chciał. Ciekawe czy tak samo Pani zwraca uwagę wszystkim osobom w kinach co zostawiają taki syf, albo osobom co nie sprzątają po swoim psie? Czy to nie przeszkadza? Powinniśmy się uczyć sprzątać, to jest nasze miasto i powinniśmy o nie dbać. Wydarzenie fajne i naprawdę wolę coś takiego niż jakieś disco polo ciągle.
      Co do sprzątania jeszcze to takie myślenie, jak u siebie to pilnujemy by nikt nam nie śmiecił, ale jak są jakieś miejskie imprezy czy gdzieś kino koncerty, to przecież mają ludzi od sprzątania to po co myśleć o porządku i później wszędzie czy to popcorn czy to plastikowe kubki itp.

     • Bob

      A Ty zwracasz, uwagę? Czy tylko dla prezydenta jesteś taki lizus?

     • Grajux

      Akurat zwracam uwagę jak ktoś nie sprząta po psie. I zawsze jest reakcja typu nie mam worka czy całkowicie ignorują albo krzyki, że co ja sobie myślę im zwracać uwagę. Takie to w Polsce jest wychowanie ludzi i dbanie o wspólne tereny.

 • J oker

  Bez sensu ….tona pierza dla czyjej uciechy???? Te pióra będą się walac po całym mieście przez caly rok!!!! Niech sprzątają ci co rozrzucaja!!!!