Dziś Święto Wojska Polskiego [PROGRAM]

15.08.2018   Autor: Artur Maras
---

Uroczyste obchody przy asyście honorowej pod Pomnikiem Zwycięstwa oraz festyn rodziny - tak miasto i powiat będą obchodzić Święto Wojska Polskiego. Wszystko to w tle 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego przy uczestnictwie kompanii honorowej odbędą się tradycyjnie na Placu Zwycięstwa w samo południe.

- Na pewno warto w tym dniu o naszym wojsku pamiętać, a z drugiej strony to też niezwykły rok bo pamiętajmy, że cały czas uczestniczymy w okresie 100-lecia odzyskania niepodległości - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Z kolei starostwo powiatowe z okazji Święta Wojska Polskiego zaprasza na rodzinny piknik na stadion przy ul. Okrzei. Rozpoczęcie imprezy o godz 13:00. W programie m.in. pokazy sprzętu wojskowego.

- Osiem jednostek wojskowych z rejonu odpowiedzialności 1. Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu zaprezentuje sprzęt wojskowy m.in. kołowe transportery opancerzone Rosomak, sprzęt zabezpieczenia logistycznego - tłumaczy ppłk Mariusz Krawulski, szef Wydziału Technicznego 1. Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu.

Będą także pojazdy rozpoznawcze, wozy pożarnicze, czy bezzałogowe statki powietrzne, a także koncerty patriotyczne, pokazy grup rekonstrukcyjnych, grochówka, paintaball oraz atrakcje dla dzieci. Impreza na stadionie potrwa do godz.19.00.

fot. Zbigniew Komorowski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group