Obwodnica Wałcza zagrożona? Energopol w upadłości?

09.08.2018|Autor: Redakcja

Wykonawcę wałeckiej obwodnicy czeka upadłość? Jeden z wierzycieli firmy Energopol złożył wniosek do Sądu Okręgowego w Szczecinie w związku z nieuregulowaniem długu. Wartość niezapłaconych należności to prawie sto tysięcy złotych.

– Wpłynął wniosek jednego z wierzycieli, dostawcy materiałów na przebudowę dróg między innymi S3 oraz A6. Dostawca materiałów powołując się na należności w kwocie około 87 tysięcy złotych w tej chwili domaga się ogłoszenia upadłości spółki Energopol Szczecin. Powołuje się on na fakt, że te należności nie zostały spłacone – informuje Tomasz Szaj, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Wniosek będzie sprawdzany przez sędziego sprawozdawcę, czy rzeczywiście firma nie spłacała długu wobec tego wierzyciela. Firma Energopol jest głównym wykonawcą między innymi obwodnicy Wałcza.

Planowo inwestycja miała zakończyć się w czerwcu. Firma natrafiła jednak na problemy, w tym między innymi na niesprzyjające warunki pogodowe i najprawdopodobniej zakończy budowę w przyszłym roku.

Przeczytaj więcej o: Obwodnica Wałcza zagrożona? Energopol w upadłości?, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie, Tomasz Szaj

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • ja

  “Firma Energopol jest głównym wykonawcom..”. który nie płaci dostawcą?
  Deklinacja, to chyba 4 klasa podstawówki.

  • Miodek

   A tobie słownik również się przyda ha ha ha…nie płaci DOSTAWCOM.!!!!

   • pilanin

    Miodek, to była ironia. Nie wyczułeś tego?

  • xxx

   Przecież w Asta pracują sami…………..
   Operatora kamery szukają już rok….. i nie znajdą…..

 • kajos

  Firma zostala wybrana przez kolesiow jaszcze z przed dobrej zmiany czyli POpaprancow
  Do tego pozniej brak nadzoru nad ”gora”

  Mam nadzieje ze rzad przykladnie ukara prezesow i kierownictwo Energopolu lacznie z przepadkiem mienia prywatnego (bo gdzies te pieniadze uciekly!!!)

  • hahaha

   Tak, nawet za 10 lat jak coś się wydarzy to będzie wina poprzedników. Ogarnij się, Twoi koledzy psuja demokrację już ponad 3 lata, niech biorą odpowiedzialność na siebie.

 • smutne

  wiosna, lato, jesień, zima, rok, dekady a obwodnicy Wałcza nadal nie ma

 • Marcin

  Niesprzyjające warunki pogodowe. Przecież zimą …..była wiosna. Nic tylko budować…..Tak jest jak się wybiera….najtańszą ofertę z przetargu. Kiedyś odrzucano najniższą i najwyższą ofertę. Sprawdzać trzeba kondycje finansową firm i dopiero podejmować decyzję o zleceniu. Inaczej będzie powtórka z Autostrady A2 czy chociażby nieodległego Czarnkowa i jego obwodnicy…..

  • ziom

   Zwróć uwagę, kiedy złożono ofertę i o ile od tego czasu wzrosły koszty prowadzenia robót budowlanych. Nawet wykonawca z drozszą mógłby mieć problemy w obecnych warunkach.

 • Wałczanin

  Powinni udać się do posła w Wałczu on dawał gwarancję dla tej firmy na początku inwestycji .