Remonty dróg wojewódzkich. W tym al. Wojska Polskiego

02.08.2018   Autor: Artur Maras
---

Kolejne remonty i rozbudowy dróg wojewódzkich w regionie. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Modernizację czeka m.in. część drogi wojewódzkiej nr 194 na odcinku Wyrzysk – Osiek. Rozpoczęła się również wymiana nawierzchni na al. Wojska Polskiego w Pile.

Dysponujemy ważną decyzją pozwolenia na budowę na kolejny odcinek tej drogi, między Wyrzyskiem a Osiekiem wraz z Osiekiem. We wrześniu zakładamy ogłoszenie przetargu w systemie buduj, z czasem realizacji do 2020 roku. Będzie gruntowna przebudowa, podobnie jak to miało miejsce w Wyrzysku. Wymieniamy praktycznie całą konstrukcję, poszerzamy jezdnie do 7 metrów i robimy dużą rewolucję w Wyrzysku – powiedział dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Katarzyński.

Będzie to kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 194. Przed rokiem za ponad 7 mln złotych przebudowano jej 2 km odcinek w okolicy Wyrzyska i w centrum miasta. Po wakacjach ma zostać ogłoszony przetarg na dalszą modernizację wspomnianej drogi. Radni sejmiku województwa wielkopolskiego zabezpieczyli na ten cel 34 mln złotych. Na finiszu z kolei są prace na drodze wojewódzkiej nr 188 przebiegającej m.in. przez powiat pilski i złotowski. Jej rozbudowa trwa od dwóch lat. Za ponad 50 mln złotych gruntownie przebudowana została jej jezdnia. Obecnie pozostały jeszcze pomniejsze roboty jak wykonanie prawoskrętu do Zakrzewa oraz odcinka nakładki. Te prace powinny zakończyć się w sierpniu. Na dobre rozpoczął się także remont al. Wojska Polskiego w Pile. Prace i utrudnienia z nimi związana potrwają do końca listopada, a odbiór techniczny drogi powinien nastąpić pod koniec roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group