Derby Wielkopolski już w niedzielę

21.04.2018   Autor: Mateusz Ryczek
---

Euro Finannse Polonia Piła już w najbliższą niedzielę zmierzy się ze Startem Gniezno w pierwszej stolicy Polski w ramach trzeciej kolejki Nice 1. ligi żużlowej. Obie ekipy mają po dwa punkty po dwóch odjechanych spotkaniach.

Niedzielny mecz będzie pierwszą konfrontacją obu wielkopolskich drużyn od października 2015 roku. Wówczas występujący na zapleczu PGE Ekstraligi Start Gniezno pokonał pilską Polonię w barażu o utrzymanie. Co prawda w pierwszym meczu w Pile ekipa z grodu Staszica pokonała gnieźnian 50:39, ale - jak się okazało - to nie wystarczyło. W rewanżu lepsi okazali się rywale polonistów, wygrywając 55:35. Mimo przegranej rywalizacji Polonia jeździła w sezonie 2016 na drugim szczeblu rozgrywkowym, podczas gdy Start rywalizował w najniższej lidze aż do zeszłorocznych zmagań żużlowych.

Nieznacznym faworytem derbów Wielkopolski zdają się być gospodarze. W pierwszej kolejce beniaminek rozbił u siebie Lokomitiw Daugavpils (57:33), a brylowali między innymi Eduard Krcmar, Mirosław Jabłoński oraz Adrian Gała, który nie zawiódł także - jako jedyny - przed tygodniem, kiedy to podopieczni Rafaela Wojciechowskiego dość nieoczekiwanie ulegli Motorowi Lublin (35:54).

W obu ekipach nie dojdzie do zmian personalnych względem ich ostatnich spotkań. Menedżerowie obu ekip zmienili jedynie ustawienia par. Jurica Pavlic stworzy pierwszą parę z Marcinem Nowakiem, a Jabłoński pojedzie juniorem Norbertem Krakowiakiem. Z kolei w zespole z Piły kapitan Tomasz Gapiński będzie partnerował Pontusowi Aspgrenowi, który w dotychczasowych dwóch meczach dla Polonii zdobył 16 oczek. Z kolei w drugiej parze wspólnie wystąpią Adrian Cyfer oraz Tomas Jonasson, który świetnie spisał się w starciu z Wybrzeżem Gdańsk.

Co ciekawe, w historii meczów Polonii ze Startem jest remisowo. Do tej pory doszło do 35 konfrontacji obu ekip. Zarówno gnieźnianie, jak i pilanie, triumfowali po 17 razy. Oba zespoły wygrały na własnych torach po 13 meczów, przegrywając jedynie cztery. Jedyny remis padł przed laty przy Bydgoskiej.

Początek spotkania o 14.45 w niedzielę.

 

Awizowane składy:

 

Polonia Piła:
1. Tomasz Gapiński
2. Pontus Aspgren
3. Tomas Jonasson
4. Adrian Cyfer
5. Rafał Okoniewski
6. Patryk Fajfer

 

Car Gwarant Start Gniezno:
9. Marcin Nowak
10. Jurica Pavlic
11. Adrian Gała
12. Eduard Krcmar
13. Mirosław Jabłoński
15. Norbert Krakowiak

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group