Rewanż za miniony sezon mile widziany

13.04.2018   Autor: Mateusz Ryczek
---

Czas na pierwszą ligową potyczkę w sezonie 2018 na stadionie przy ulicy Bydgoskiej. Euro Finannce Polonia Piła podejmie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. To spotkanie obok, którego nie można przejść obojętnie.

Starcia pilsko - gdańskie od zawsze elektryzowały fanów w obu miastach. Nie inaczej jest tym razem. Do Grodu Staszica przyjeżdża jeden z faworytów do awansu do PGE Ekstraligi, który przed tygodniem pokazał swoją moc na własnym torze. Gdańszczanie rozgromili Speedway Wandę Kraków 64:26, a jednym z liderów zespołu był stary, dobry znajomy - Michał Szczepaniak, który na inaugurację zdobył 12 punktów w czterech startach.

Zawodnicy Tomasza Żentkowskiego rozpoczęli tegoroczny sezon od wyjazdu do Rybnika. Mimo porażki 33:57 do dziewiątego wyścigu byli równorzędnymi rywalami dla „Rekinów”. W starciu z ROW-em zabrakło indywidualnych zwycięstw i szczęścia. Tamto spotkanie w szczególności okazało się pechowe dla Rafała Okoniewskiego, który zatarł dwa silniki. Z kolei jeszcze przed wyjazdem olbrzymie kłopoty miał Adrian Cyfer, któremu w przedsezonowych testach aż trzy jednostki napędowe odmówiły posłuszeństwa. Obaj mają już problemy za sobą, a cały zespół trenował w ostatnich dniach na pilskim torze, aby być perfekcyjnie spasowanym.

W zestawieniach obu zespołów nie powinno być żadnych zmian w stosunku do inauguracyjnej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Sternicy wystawiają najmocniejsze armaty, a pilanie po cichu marzą o rewanżu na mecz z poprzedniego sezonu. Wtedy po niezwykle wyrównanym spotkaniu Polonia przegrała na własnym torze 44:46. Jak będzie w sobotę? Start do pierwszego wyścigu zaplanowano na godzinę 16:15.

Awizowane składy:
Euro Finannce Polonia Piła
9. Thomas Jonasson
10. Adrian Cyfer
11. Tomasz Gapiński
12. Pontus Aspgren
13. Rafał Okoniewski
14.
15. Patryk Fajfer

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Oskar Fajfer
2. Anders Thomsen
3. Michał Szczepaniak
4. Mikkel Bech Jensen
5. Mikkel Michelsen
6. Dominik Kossakowski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group