55-lecie pracy twórczej Edwarda Krefta

09.04.2018   Autor: Redakcja
---

Wernisaż wystawy Edwarda Krefta w pilskim BWA z okazji 55-lecia pracy twórczej. Autor prac, niestety ze względu na stan zdrowia nie mógł być obecny na wernisażu.

Edward Kreft studiował na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Grafiki u prof. Jerzego Hoppena. Od 1984 r. mieszka w Pile. Pracował w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej jako główny instruktor ds. upowszechniania plastyki. Pełnił też funkcję Plastyka Wojewódzkiego, a w latach 1995-1996 obowiązki Prezesa Zarządu Okręgu ZPAP w Pile. Zajmuje się grafiką artystyczną, użytkową, metaloplastyką, rysunkiem i rzeźbą.

Jest autorem ponad 300 grafik (drzeworyty, linoryty, akwaforty) oraz ponad 70 ekslibrisów dla instytucji i osób prywatnych. Jest autorem pomnika ziemniaka (9 m) dla Doświadczalnego Ośrodka Rolnego w Biesiekierzu oraz Pomnika z okazji 70 - lecia Policji dla Komendy Głównej Policji w Warszawie. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (Bułgaria, Niemcy, Rosja, Francja, Holandia i Szwecja).

Edward Kreft otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, odznakę Zasłużony Działacz Kultury, a także medal z okazji 20-lecia ZPAP w Koszalinie, medal z okazji 30-lecia ochrony zabytków oraz Złoty Krzyż Zasługi.

fot. i opr. Biuro Wystaw Artystycznych w Pile
fot. główna Pilska Grupa Pasjonatów Fotografii

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group