Ponad 5 mln zł na remont Szkoły Muzycznej w Pile

13.03.2018   Autor: Artur Maras
---

Zespół Szkół Muzycznych w Pile zmieni się nie do poznania. W budynku przy ul. Młodych 1, trwa gruntowny remont od fundamentów aż po dach. Zmianie ma także ulec wnętrze szkoły w tym aula, która jak przekonuje dyrektor placówki - zyska wygląd i akustykę na najwyższym poziomie.

- Poczynając od wymiany okien, od wymiany urządzeń centralnego ogrzewania łącznie z centralą, doprowadzenie ciepła łącznie z usunięciem ogromnej ilości gruzu, tej warstwy parterowej całego budynku ocieplonej, po wymianę instalacji elektrycznej, wymiany oświetlenia, będą ogniwa fotowoltaiczne, będzie klimatyzowana aula, klimatyzowana będzie również sala kameralna, te prace dzieją się równolegle - wyjaśnia Karol Urbanek, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Pile.

Środki na ten cel pochodzą z funduszy unijnych, a zostały pozyskane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które zakwalifikowało pilski Zespół Szkół Muzycznych do tego projektu. W trakcie remontu udało się wygospodarować sześć dodatkowych sal lekcyjnych.

Wszystkie pomieszczenia do nauki gry, zostaną wyciszone specjalnymi drzwiami tak aby uczniowie grający w sąsiednich salach, nie przeszkadzali sobie wzajemnie. Zniknąć ma także kojarzony ze szkołą nieprzyjemny, specyficzny zapach, który wydobywał się spod podłóg. Z kolejnych środków zostanie przebudowana aula zespołu szkół muzycznych. Projekt jest już gotowy. Przygotowuje go biuro, które projektowało nową aule dla Akademii Muzycznej w Bydgoszczy co ma zagwarantować najwyższą jakość i akustykę.

Obok budynku powstanie parking, a teren szkoły zostanie ogrodzony. Na zewnątrz oraz w środku pojawi się monitoring. Łączny koszt remontu szkoły wyniesie ponad 5 mln złotych. Prace potrwają do końca września.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group