Nie będzie nowoczesnych warsztatów dla młodzieży?

09.02.2018   Autor: Redakcja
---

Co z budową nowoczesnych warsztatów przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu? Odwołano przetarg na tę inwestycję ze względu na zbyt wysoką cenę oferowaną przez wykonawców. Czy to koniec marzeń o nowym miejscu do nauki zawodu dla młodzieży?

Według planów przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ma powstać nowoczesny dwupiętrowy budynek. Znajdą się w nim między innymi warsztaty tokarki, spawania czy budownictwa. Ogłoszono przetarg na tę inwestycję. Powiat wałecki miał przygotowane ponad cztery miliony złotych, tymczasem najniższa złożona oferta...

- Jest wyższa o ponad milion złotych, w związku z tym nie dysponowaliśmy na tę chwilę takimi środkami, aby rozpocząć budowę - mówi Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Na którą liczyli uczniowie i nauczyciele PCKZiU. Problem jest między innymi z przyszłymi mechanikami, którzy na zajęcia muszą jeździć do innych miejscowości. Może go rozwiązać warsztat samochodowy który miał powstać w tym roku.

Nowy obiekt dla Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu to...

- Przede wszystkim praca w takich bardziej komfortowych warunkach czyli odpowiednio przygotowanych, hale do ćwiczeń, również zaplecze sanitarne, ale też pomieszczenia dydaktyczne
- tłumaczy Piotr Filipiak, dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu.

Inwestycja miała być sfinansowana głównie z funduszy unijnych przekazanych przez marszałka zachodniopomorskiego. Starosta przesłał już prośbę o przesuniecie inwestycji na przyszły rok i zwiększenie na nią środków. Teraz czeka na odpowiedź.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group