Złotowski Areszt stał się filią

---

Areszt Śledczy przekształca się w Oddział Zewnętrzny Zakładu Karnego w Czarnem. Co to oznacza dla osadzonych i pracowników aresztu?

Zmiana związana jest z zapowiadaną w kwietniu ubiegłego roku przez wiceministra sprawiedliwości Patryka jakiego reformą więziennictwa. Objęte nią zostaną 23 zakłady karne i areszty śledcze w kraju. Ustawa modernizacyjna przewiduje wiele zmian w  funkcjonowaniu więziennictwa. Do końca marca przekształceniu lub likwidacji ulegną małe lub wyeksploatowane jednostki penitencjarne. W przypadku złotowskiego aresztu zmiana będzie miała naturę organizacyjną.

- Będzie to oddział zewnętrzny zakładu karnego w Czarnem, więc dyrektor będzie w Zakładzie Karnym w Czarnem. Na pewno będzie wyznaczona osoba do kierowania w Oddziale Zewnętrznym w Złotowie - tłumaczy kpt. Izabela Wojtalik-Loranc, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie.

Od niespełna roku jednostce szefuje mjr Dorota Wróbel. Złotowski areszt to w skali kraju mała jednostka, ma zaledwie 160 miejsc. Wśród osadzonych jest bardzo duża rotacja, gdyż średnia długość wyroku to rok. Za to jeżeli chodzi o przewinienia osadzonych, to mamy tu do czynienia z bardzo szerokim wachlarzem.

" target="_blank">

 

- Nie są tutaj osadzeni, którzy mają zarzuty zorganizowanej przestępczości, natomiast różnego rodzaju pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za gwałty to tak, ​owszem - mówi dyrektor Aresztu Śledczego w Złotowie.

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 kwietnia br. i nie mają się wiązać z redukcją etatów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group