Asta Video Fest

Zatrzymani za hazard

20.01.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

Jeden z trzcianeckich przedsiębiorców w swoim lokalu prowadził nielegalne kasyno. Policjanci zabezpieczyli u niego automaty do gier. Teraz właścicielowi automatów grożą nawet 3 lata pozbawianie wolności.

- Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Pile zabezpieczyli dwa automaty do gier hazardowych, które znajdowały się w jednym z lokali przy ulicy Sikorskiego w Trzciance. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment, który udowodnił, że sposób w jaki w danym lokalu organizowano gry hazardowe jest przestępstwem zgodnie z Kodeksem Karno-Skarbowym - mówi mł. asp. Karolina Górzna-Kustra – rzecznik czarnkowskiej policji

Zabezpieczone w Trzciance automaty do gier trafiły do magazynów pilskiej służy celno-skarbowej. Właściciel lokalu nie posiadał koncesji, która jest wymagana przy posiadaniu i użytkowaniu zajętego sprzętu. Zarówno jego właścicielowi jak i osobie, która korzysta z nielegalnych gier w lokalu grozi kara grzywny w wysokości 200 tysięcy złotych, a także 3 lat pozbawienia wolności w związku z używaniem gier wbrew przepisom czy warunkom koncesji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group