Fabryka Thule w Pile już działa

13.01.2018   Autor: Artur Maras
---

Swoją działalność w Pile, oficjalnie rozpoczęła szwedzka firma THULE.  Pierwsze produkty zjechały z taśmy pilskiej fabryki już w październiku ubiegłego roku. Firma zatrudnia obecnie 70 osób. Zatrudnienie będzie jednak stopniowo zwiększać.

W nowym zakładzie w Pile są produkowane głównie elementy wykorzystywane do aktywnego spędzania czasu z dziećmi oraz wózki dziecięce i bagażniki do przewozu rowerów.

W tej chwili zatrudniamy około 70 pracowników produkcyjnych i ta produkcja cały czas rośnie. Planujemy w perspektywie nadchodzących lat wzrost produkcji do poziomu 450 osób. - mówi Mateusz Matusiak, dyrektor fabryki THULE w Pile

Obecnie praca odbywa się na dwie zmiany, a docelowo mają być je trzy. Wartość inwestycji w nową fabrykę w Pile to 35 mln zł. To największa tego typu inwestycja koncernu Thule. Firma zakupiła działkę pod koniec 2016 roku. Jest ona ulokowana w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ale nie tylko to miało przekonać zarząd spółki do wyboru Piły.

Wszystko to co jest pod ziemią, chodzi o wodę, kanalizację itd. to jest już zrobione przez miasto. Dla nas jako inwestora to jest plus bo nie musimy robić tego sami. To są ogromne koszty. - tłumaczy Jeroen Bronnenberg z Thule Group

Thule to jeden z największych na świecie producentów bagażników na rowery, bagażników sportowych, walizek podróżnych, czy toreb na aparaty fotograficzne. Firma jest obecna na 139 rynkach na całym świecie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group