Jak wyglądają ceny OC na koniec 2017 roku?

28.12.2017   Autor: Redakcja
---

Ogromna podwyżka cen ubezpieczenia OC pod koniec 2016 roku spowodowała, że i teraz kierowcy nie są spokojni. Obawiają się kolejnych wzrostów, które przełożą się na wysokość składki. Czy jest się czego obawiać? Sprawdzamy, jak obecnie wygląda sytuacja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Ogromna podwyżka cen ubezpieczenia OC pod koniec 2016 roku spowodowała, że i teraz kierowcy nie są spokojni. Obawiają się kolejnych wzrostów, które przełożą się na wysokość składki. Czy jest się czego obawiać? Sprawdzamy, jak obecnie wygląda sytuacja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych.

Zestawiając zeszłoroczne koszty obowiązkowej polisy z aktualnymi składkami na ubezpieczenie OC z porównywarką Rankomat.pl, można dojść do jednego wniosku: tylko w zeszłym roku polisa podrożała o ponad 50%. Podwyżki objęły każdego kierowcę bez wyjątku – niezależnie od miejsca zamieszkania, wysokości wypracowanych zniżek, wieku oraz doświadczenia.

Ceny ubezpieczenia OC są stabilne

Mamy dla kierowców dwie wiadomości. Po chwilowych zawirowaniach na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, ceny polisy OC wreszcie ustabilizowały się. Niestety koszt obowiązkowego ubezpieczenia samochodu nadal jest wysoki – na szczęście nie tak jak na przełomie 2016/2017 roku.

Nic jednak nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się coś zmienić. Chociaż dalsze obniżki są przewidywane, na pewno wysokość składki nie wróci do poziomu sprzed kilku lat – mimo że towarzystwa ubezpieczeniowe zaczynają odrabiać straty i wychodzić „na plus”. Oznacza to, że nadal kierowcy muszą średnio płacić 1000 zł za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne.

Jak płacić mniej za ubezpieczenie OC?

Nie da się ukryć, że kierowcy przyzwyczajeni do niskich cen ubezpieczenia, nie są zadowoleni stabilizacją kosztów. Szacowana dla ich przypadku wysokość składki nadal jest zbyt wysoka. Dlatego poszukują sposobów, dzięki którym wydatek z tytułu ubezpieczenia OC nie będzie stanowił tak dużego obciążenia dla domowego budżetu. Co można zrobić?

Płatność za ubezpieczenie w ratach
Możliwość rozłożenia płatności polisy na raty pozwala odciążyć domowe finanse. Jeśli zastawiasz się, gdzie najlepiej kupić OC na raty, skorzystaj np. z serwisów porównywarkowych. Weź przy tym pod uwagę fakt, że niektórzy ubezpieczyciele mogą rozłożyć płatność nie tylko na dwie raty, ale również na cztery czy dwanaście.

Wykupienie polisy OC w pakiecie z innym ubezpieczeniem
Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu dodatkowej zniżki, pomyśl o wykupieniu obowiązkowego ubezpieczenia w pakiecie z inną polisą. Chociaż najczęstszą praktyką jest pakiet z innym ubezpieczeniem komunikacyjnym, możesz także wykupić polisę majątkową, itp.

Pamiętaj również, że każde 12 miesięcy bezszkodowej jazdy oznacza dodatkowe zniżki – aż do 60%. Warto więc jeździć bezpiecznie i ostrożnie, aby w kolejnym roku zapłacić jeszcze mniej niż do tej pory.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group