Przed świętami zadłużamy się ponad miarę?

22.12.2017   Autor: Artur Maras
---

Przeprowadzono badania dotyczące zadłużenia wybranych grup zawodowych w siedmiu krajach, w tym w Polsce. Okazuje się, że najlepiej z domowym budżetem radzą sobie osoby z branży IT.

- Okres świąt, te kilka dni to jest okres wzmożonych wydatków. Artykuły świąteczne, w tym prezenty i artykuły spożywcze maja coraz wyższe ceny. Jest to okres kiedy może zostać nadszarpnięty nasz budżet domowy - tłumaczy Agnieszka Cieśla z firmy Kruk S.A.

Dlatego też jak podpowiada ekspertka lepiej zrobić listę potrzebnych rzeczy i nie kupować niczego zbędnego. Unikać pożyczek, a w szczególności chwilówek, bo po beztroskim okresie świąt przyjdzie nam zmierzyć się ratami i często niemałymi odsetkami.

Warto także zbierać paragony, które potem pozwolą sprawdzić na co wydawane są tak naprawdę nasze pieniądze, a na poszczególne wydatki wyznaczyć sobie budżet.

Firma Kruk przeprowadziła również badana dotyczące zadłużenia wybranych grup zawodowych w siedmiu krajach w tym w Polsce. Okazuje się, że najlepiej z domowym budżetem radzą sobie przedstawiciele branży IT, służb mundurowych i finansiści a najgorzej przedstawiciele branży budowlanej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group