33 tys. zł od klientów Rossmanna dla hospicjum

12.12.2017   Autor: Artur Maras
---

Podopieczni Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie otrzymali dary od sieci Rossmann. Produkty warte ponad 30 tys. zł zostały już dostarczone potrzebującym. Do uzbierania tak dużej kwoty na rzecz złotowskiego hospicjum, przyczynili się sami kupujący, którzy korzystali w sklepach biorących udział w akcji ze specjalnej aplikacji.

Hospicjum w Złotowie funkcjonuje od 19 lat. To tu siostry Elżbietanki opiekują się nieuleczalnie chorymi. Obecnie w hospicjum znajduje się 43 chorych. Wśród nich jest 13 dzieci.

Większość z nich przez swój ciężki stan zdrowia została porzucona przez rodziców. Tak jak 2- letni Kacperek. Siostry nazywają go "Jezusem", bo trafił do nich w ubiegłoroczne Boże Narodzenie i jak same mówią to cud, że jego stan zdrowia tak się poprawił. Lekarze bowiem, nie dawali chłopczykowi większych szans na przeżycie.

Przy tylu chorych potrzeby są ogromne. Z pomocą przyszła sieć sklepów Rossmann organizując akcję charytatywną dla rożnych placówek. Na rzecz Złotowskiego Hospicjum pieniądze  postanowiły zbierać sklepy ze Złotowa, Trzcianki, Chodzieży, Więcborka, Szubina, Piły i Wałcza. Za każde  trzykrotne skorzystanie przez klientów,  w którymś z tych sklepów ze specjalnej aplikacji na konto trafiała złotówka. Łącznie uzbierało się ponad 33 tys. zł. Kwota ta w postaci produktów sprzedawanych w sieci trafiła do podopiecznych hospicjum w ubiegły piątek.

- Nawet zapomnieli o drugim śniadaniu. Wszyscy wyjechali i zobaczyli co tu jest dla nich zwożone bo wiedzą, że to jest dla nich i myślę, że chyba większego podziękowania nie ma gdy chorzy sami zaczęli klaskać i dziękować kierowcy z TIR-a, który przywiózł ten towar - opowiada siostra Piotra, dyrektor Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie.

Wcześniej siostry przygotowały listę najpotrzebniejszych rzeczy. Produkty te zaspokoją potrzeby chorych na najbliższy rok.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group