Trzcianka minionej epoki

03.12.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Trzcianka minionej epoki to tytuł niezwykłego albumu prezentującego miasto w XIX i XX wieku. Przy pomocy kart pocztowych ukazano historię mieszkańców, budynków i ulic w Trzciance. Publikacja jest dwujęzyczna.

- Chciałam też żeby ten album był troszkę inny od tych które oglądałam dotychczas, żeby te opisy były dużo szersze. Nie ukrywam, że mam to szczęście pracować w muzeum, które obfituje w materiały źródłowe i tu do tej publikacji zostały wykorzystane na przykład niemieckie akta budowlane czy księgi wykroczeń, czy księgi meldunkowe które, rzeczywiście ułatwiły to zadanie. - mówi Elżbieta Wiśnicka, dyrektor Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance

Album zawiera ponad 70 widokówek przedstawiających ulice i budynki znajdujące się w Trzciance. Publikacja została wydana w dwóch językach: polskim i niemieckim, ze względu na ludność zamieszkującą te tereny w prezentowanych latach i jest dostępna w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej znajdującym się przy ulicy Żeromskiego w Trzciance. W archiwach muzealnych znajduje się ponad 300 widokówek i 500 zdjęć przedstawiających życie w ówczesnych czasach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group