Powstanie wkrótce nowe osiedle w Pile

30.11.2017   Autor: Redakcja
---

Wieloletni plan modernizacji miejskich wodociągów za ponad 24 mln złotych, wyrażenie zgody na przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Piły w rejonie północnego Gładyszewa oraz zmiany w budżecie, to najważniejsze punkty minionej sesji Rady Miasta.

Rada przyjęła wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. Potrwa on trzy lata począwszy od 2018 roku.

- Taką dobrą praktyką stało się w poprzednich latach iż, na sesji listopadowej był procedowany plan zadań rozwojowo modernizacyjnych na kolejne lata, natomiast na sesji styczniowej taryfa na dostarczanie wody i odbiór ścieków - tłumaczy Mariusz Bednarczyk, prezes MWiK w Pile.

Przez trzy lata, na remonty i modernizację sieci kanalizacyjnej na terenie miasta, będzie wydane 24 mln złotych. Pieniądze będą pochodzić głównie ze środków własnych MWiK-u. Miasto Piła przygotowuje również duży teren pod zabudowę jednorodzinną na Gładyszewie.

Rada uchwałę przyjęła, co umożliwi zmianę planu zagospodarowania przestrzennego po obu stronach ul. Kamiennej po zachodnio-północnej stronie miasta. Nowe osiedle będzie liczyło ponad 100 ha powierzchni. A pierwsze działki będą wystawione na sprzedaż prawdopodobnie za dwa lata. Osiedle będzie dobrze skomunikowane z pozostałą częścią miasta oraz będzie posiadało wszystkie przyłącza. Ze względu na kończący się rok radni przyjęli także zmiany w budżecie miasta m.in. ze względu na pozyskanie zewnętrznych środków.

- Duże pieniądze, blisko milion dwieście tys. które wpływają z końcem roku do naszego budżetu. Udało nam się rzutem na taśmę te pieniądze pozyskać. Ja zawsze będę powtarzać, że tam, gdzie jesteśmy przygotowani w stu procentach, gdzie wykładamy nasze pieniądze, gdzie warto, to tam te pieniądze pozyskujemy. Jesteśmy lepsi od innych samorządów, które nie wykładają swoich pieniędzy bo nie mają takich możliwości po prostu - wyjaśnia Ewelina Ślugajska, skarbnik Gminy Piła.

Zmiany były również związane z oszczędnościami jakie udało się uzyskać w wyniku zakończonych przetargów. Nadwyżka została przeznaczana głównie na oświatę, a część zaoszczędzonych pieniędzy zostanie przeznaczona na bieżące remonty dróg.

Rada przyjęła także m.in. raport z realizacji programu ochrony środowiska dla Gminy Piła za okres od 1 stycznia 2013 roku do 31 grudnia 2016 roku. Uchwalono także roczny program współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi na przyszły rok.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group