W Trzciance o milionowych projektach

19.11.2017   Autor: Artur Maras
---

Rewitalizacja Placu Pocztowego i budowa pływalni - nad tymi projektami obradowali radni Rady Miasta Trzcianki. Te inwestycje będą kosztowały budżet miejski kilkadziesiąt milionów złotych. Podczas sesji zaprezentowano także propozycję budżetu na przyszły rok.

Rynek, budynek z miejscem dla organizacji pozarządowych czy park wypoczynkowy tak ma wyglądać Plac Pocztowy po rewitalizacji. Projekt zaprezentowany podczas sesji Rady Miasta przypadł do gustu radnym.

- Trzcianka by stała się dużo piękniejsza, myślę, że każdy kto przyjedzie do Trzcianki będzie z chęcią korzystał z tego miejsca - mówi Piotr Starosta, radny Rady Miasta Trzcianki

Inwestycja ma kosztować prawie dwadzieścia milionów złotych. Dofinansowanie ze środków zewnętrznych ma wynieść ponad dziesięć milionów złotych. Rewitalizacja placu ma ruszyć w przyszłym roku. Tak samo jak budowa pływalni, na którą gmina ma wydać dwadzieścia dwa miliony złotych.

- Patrząc na to długofalowo wydaje się, że basen, pływalnia jakościowo odpowiadająca naszym mieszkańcom, mająca zaspokoić oczekiwania mieszkańców na wiele lat powinna być obarczona pewną wartościąRobert Szukajło, radny Rady Miasta Trzcianki

Póki co gmina ma zabezpieczone na tą inwestycję ponad dziesięć milionów złotych. Samorząd miejski liczy na uzyskanie dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie sześć milionów, a powiat czarnkowsko-trzcianecki ma dołożyć do budowy dwa miliony złotych. Na sesji zaprezentowano również projekt budżetu na przyszły rok, który zakłada między innymi….

- Modernizację obiektów, w tym roku kończymy wnętrza budynków. W następnym roku roku będziemy remontować korytarze w Szkole Podstawowej numer trzy - mówi Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki

Co pochłonie z miejskiej kasy nawet kilkaset tysięcy złotych. W budżecie zaplanowano także modernizację placów zabaw przy szkołach i przedszkolach. Na inwestycje oświatowe gmina chce przeznaczyć ponad milion.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group