Glinka Academy rozpoczęła działalność w Wałczu

14.11.2017   Autor: Redakcja
---

Glinka Academy rozpoczyna działalność. Projekt dwukrotnej mistrzyni Europy w siatkówce Małgorzaty Glinki-Mogentale został zainaugurowany podczas młodzieżowych zawodów w Wałczu.

- Głównym celem Glinka Academy jest to, żeby środowisko się połączyło i razem komunikowało. Chcemy, żeby nie było barier, a dzieci zobaczyły, że w innych miastach też się trenuje nie tylko siatkówkę ale, że się rusza. Dlatego też kolejnym celem jest to aby dzieci pokochały sport - przekonuje Małgorzata Glinka-Mogentale, była reprezentantka Polski w siatkówce.

Zespoły należące do Glinka Academy oprócz wsparcia sprzętowego będą mogły liczyć również na obozy w kraju i za granicą. Wsparcie w postaci kursów szkoleniowych otrzymają także trenerzy klubów uczestniczących w projekcie.

Młodzi adepci piłki siatkowej dostaną wsparcie specjalistów w dziedzinie żywienia i zdrowia. Akademia w przyszłości ma być gospodarzem ogólnopolskiego turnieju siatkówki. Klubów zrzeszonych w ramach Glinka Academy jest kilkanaście, w tym między innymi UKS Volley Wałcz.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group