Policja w regionie podsumowała akcję "Znicz"

07.11.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Policja podsumowała kolejną edycję akcji "Znicz", która co roku organizowana jest w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych. W naszym regionie doszło do 3 wypadków i kilkudziesięciu kolizji. Jedna osoba w wyniku zdarzenia poniosła śmierć.

Na drogach naszego regionu od 27 października do 5 listopada jak co roku policja prowadziła akcję Znicz 2017. Liczne patrole pojawiły się przy głównych ulicach i cmentarzach. Do tragicznego wypadku doszło 1 listopada w powicie złotowskim. Na drodze krajowej nr 11 w rejonie miejscowości Okonek samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 79-letnia pasażerka Daewoo Tico.

Do dwóch wypadków doszło również w powiecie wałeckim. Nie obyło się także bez tzw. psikusów halloweenowych.

- Obrzucane jajkami drzwi, pomalowane prywatne ogrodzenie, betonowe prywatnej posesji jak również pojazdy zaparkowane na parkingach obsypane mąką to właśnie efekt tej niecodziennej tradycji - wymienia mł. asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.

W powiecie czarnkowsko-trzcianeckim w miejscowości Lubcz Wielki 2 listopada zdemolowano cmentarz.

- Nieznany sprawca w godzinach wieczorowo-nocnych porozbijał znicze a także zniszczył wiązanki i kwiaty z około 48 nagrobków oraz przewrócił lampion cmentarny. Starty oszacowano na około tysiąc złotych - mówi mł. asp. Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy czarnkowskiej policji.

Policja nadal poszukuje sprawcy chwaląc się jednocześnie dobrymi statystykami. W powiecie czarnkowsko-trzcianeckim podczas trwania akcji Znicz doszło łącznie do 17 kolizji, zatrzymano również 3 nietrzeźwych kierowców. Nie odnotowaniu w tym rejonie żadnych wypadków samochodowych. Podobnie było w powiecie pilskim.

- Policjanci z wydziału ruchu drogowego skontrolowali podczas prowadzonych działań 600 pojazdów w wyniku tego nałożyli 170 mandatów na kierujących za przekroczenie prędkości, 30 mandatów za nieprawidłowe przewożenie dzieci - informuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik pilskiej policji.

Oraz 30 mandatów za nieprawidłowe zachowanie się pieszych. Funkcjonariusze z pilskiej drogówki podczas akcji "Znicz" zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Policja w całym regionie podkreśla, że tegoroczna akcja była zdecydowanie bezpieczniejsza niż w latach ubiegłych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group