Praktyki zawodowe uczniów CK ,,Nauka” w Grecji

10.10.2017   Autor: Redakcja
---

Już niebawem, bo 14 października br. młodzież szkół dziennych Centrum Kształcenia ,,Nauka” w Pile kształcąca się w zawodach kucharz, technik usług fryzjerskich i hotelarskich, wyjedzie na dwutygodniowe praktyki do Grecji, podczas których zdobędzie niezbędną wiedzę i umiejętności do pracy w przyszłej profesji.

Szkoła umożliwiła swoim uczniom udział w zagranicznych praktykach poprzez realizację projektu ,,Zagraniczna praktyka zawodowa – możliwością poszerzenia naszych perspektyw zawodowych”. Środki na podjęcie tego przedsięwzięcia pozyskane zostały z Funduszy Europejskich – Program Edukacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój. Projekt jest realizowany na zasadach programu Erasmus+.

Celem projektu jest wyposażenie uczestników nie tylko w specjalistyczną wiedzę, ale również w kompetencje społeczne i osobiste. Uczniowie przy okazji nauki i praktyki, poznają historię Grecji, jej kulturę i tradycję. Do odbycia stażu zostali zakwalifikowani kandydaci, którzy mają już pewne zasoby wiadomości i umiejętności, wykazali się wysoką kulturą osobistą i prezentowali pozytywną motywację do zagranicznego wyjazdu. Kluczowe również okazały się ich kompetencje językowe z zakresu języka angielskiego, niezbędne do procesu adaptacji i integracji. Zanim jednak młodzież wyruszy w zagraniczną podróż, musi uczestniczyć w zajęciach z pedagogiem szkolnym, który przygotuje ich pod kątem radzenia sobie w nowym, obcym środowisku. Ponadto uczniowie zobligowani są do odbycia dodatkowych lekcji z języka angielskiego i greckiego.

Po odbytym zagranicznym stażu każdy uczeń uzyska certyfikat Europass Mobilność, potwierdzający zdobyte umiejętności, cenionych w całej Unii Europejskiej.

Przeczytaj więcej o: ck nauka, praktyki, Grecja, Europass Mobilność,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group