Policja świętuje i wyróżnia funkcjonariuszy

28.07.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Ryzykują własnym życiem, by zapewnić nam bezpieczeństwo. Policjanci, bo o nich mowa, obchodzili w poniedziałek swoje święto. We wtorek z tej okazji w auli Szkoły Policji funkcjonariuszom zostały wręczone awanse, wyróżnienia i nagrody. Nie zapomniano także o pracownikach cywilnych.

Święto Policji ustanowiono w 1995 roku. Obchodzone jest w rocznicę przyjęcia przez Sejm w 1919 roku ustawy o Policji Państwowej. Dziś w całym kraju mamy blisko 100 tysięcy funkcjonariuszy, którzy w swoim działaniach wspierani są przez prawie 25 tysięcy pracowników cywilnych.

Polska policja przez ostatnie 27 lat, tak jak dzisiaj mówiłem do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, uległa niesamowitemu przeobrażeniu. Staliśmy się formacją nowoczesną, przede wszystkim skuteczną i dobrze działającą - zapewnia nadinsp. Andrzej Szymczyk, zastępca Komendanta Głównego Policji.

Widać to także na przykładzie Szkoły Policji w Pile, która jest ważną placówką w skali całego kraju. To właśnie tu szkolą się przyszli policjanci pionu kryminalnego.

Jest to niezwykłe święto ponieważ dzisiaj tyle osób otrzymało od nas wyróżnienia w postaci odznaczeń państwowych, w postaci wyróżnień finansowych, listów gratulacyjnych i bardzo cieszymy się, że chociaż w takiej formie możemy tym wszystkim ludziom, którzy ciężko pracują, podziękować - mówi insp. Beata Różniak-Krzeszewska, komendant Szkoły Policji w Pile.

W ostatnim czasie, szczególnie w naszym regionie, doszło do wielu roszad na kierowniczych stanowiskach w jednostkach związanych z policją. I tak w Pile mamy nową komendant Szkoły Policji, ale także nowego komendanta Komendy Powiatowej Policji. Nowe rozdanie to także nowe wyzwania.

- Wdrażamy szereg priorytetów moich dotyczących profesjonalizacja działań, komunikacji wewnętrznej, empatii, stanowczości w działaniu i realizujemy to na co dzień w służbie. Te wymagania są dosyć wysokie, ale policjanci przyjmują je z dużą akceptacją i to wszystko idzie ładnie do przodu - zapewnia mł. insp. Sebastian Cichocki, komendant Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Do przodu idą także rozmowy związane z budową nowej Komendy Powiatowej Policji w Pile. Czy to będzie taki prezent z okazji święta funkcjonariuszy?

– Decyzje zapadły. Plan jest taki, że w przyszłym roku powinien być projekt i myślę, że w 2019 roku powinniśmy rozpocząć budowę - potwierdza Grzegorz Piechowiak, poseł na Sejm, Polska Razem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile świętować będą dziś o godz. 10.00 w MDK. Uroczystości towarzyszyć będzie przygotowana przez komendanta wystawa fotograficzna pt. "Oblicza przyrody w obiektywie Sebastiana Cichockiego".

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group