65 piratów drogowych w jeden dzień

28.07.2017   Autor: Artur Maras

Pilska drogówka przeprowadziła w minionym tygodniu na terenie powiatu pilskiego akcję pod nazwą „Prędkość”. Okazuje się, że kierowców ze zbyt ciężką nogą wciąż nie brakuje. W ramach jednodniowej akcji zatrzymano aż 65 piratów drogowych.

- Niestety po raz kolejny okazało się, że kierowcy nie stosują się do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze zatrzymali aż 65 kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością. Wszyscy Ci kierowcy otrzymali mandat karny, odpowiednio od 100 do 500 zł, a także punkty karne, również odpowiednio od popełnionego wykroczenia i tutaj była ilość od 2 do 10 punktów karnych - tłumaczy podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik pilskiej policji.

Przeprowadzona akcja miała poprawić bezpieczeństwo na drogach. W trakcie działań policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym tzw. wideorejestratory.
A to nie koniec tego typu działań prowadzonych przez policję.

W środę ruszyła wojewódzka akcja „Prędkość – zero tolerancji”. Potrwa ona do piątku.

Mimo różnych kampanii prowadzonych przez mundurowych, liczba wypadków wcale nie zmalała. W poniedziałek doszło do poważnego wypadku na krajowej nr 11 koło Budzynia. W wyniku zderzenia busa z osobówką poszkodowanych zostało 5 osób. Dwie są w stanie ciężkim. Na pomoc przyleciały aż trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. We wtorek z kolei, na krajowej 11. w okolicy Płytnicy, w wyniku zderzenia dwóch osobówek ucierpiały cztery osoby.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group