Rusza budowa drogi z Leszkowa do Kaliny

25.07.2017   Autor: Redakcja
---

Rusza budowa drogi z Leszkowa do Kaliny. To jednak nie jedyna inwestycja realizowana aktualnie na drogach powiatu pilskiego.

Rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Piła-Leszków - Piła-Kalina i plac budowy został przekazany wykonawcy. Koszt inwestycji to niemal 1,5 mln zł. Koniec prac zaplanowano najpóźniej od końca listopada.

Nowe nawierzchnie, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, pojawią się także na innych drogach powiatu pilskiego: Krzewina-Milcz, Zawada-Piła, Róża Wielka, Zawada-Stara Łubianka, Mirosław Ujski i Ługi Ujskie i Rzadkowo. Łącznie w tych miejscowościach zostanie położonych blisko 4 kilometry nakładki.

Ukończono lub na ukończeniu jest też wiele zadań związanych z podwójnym powierzchniowym utrwaleniem dróg. Wśród tych inwestycji należy wymienić nowe nawierzchnie w Gródku Krajeńskim, Dziegciarni, Klęśniku, Stacji Płytnica oraz na drogach: Stara Łubianka-Zawada, Śmiłowo-Zelgniewo, Ługi Ujskie-Stobno, Dąbki-Żelazno, Rudna-Stare i Kijaszkowo-Tłukomy. Dzięki temu nowy wygląd otrzyma łącznie blisko 6 kilometrów dróg.

W ostatnich dniach zakończona została też przebudowa chodnika w Ługach Ujskich oraz budowa chodnika w Byszkach, a w najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa chodnika i zatoki autobusowej w Róży Wielkiej. Niebawem rozpoczną się również inwestycje związane z budową chodników przy drogach powiatowych w Witrogoszczy, Pokrzywnicy i Starej Łubiance. Inwestycje powinny zostać zrealizowane do 30 sierpnia.

fot. i opr. starostwo powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group