Śmiertelnie niebezpieczna gra

22.07.2017   Autor: Artur Maras
---

Pilska prokuratura prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie nakłaniania jednej z pilskich gimnazjalistek do popełnienia samobójstwa. Poprzez niebezpieczną grę „Niebieski wieloryb” dziewczyna miała wykonywać zadania polegające na samookaleczeniu się. Ostatnim z nich miało być odebranie sobie życia.

- Jak zeznała, dokonała samookaleczenia. Pocięła sobie żyletką ręce. Prawdopodobnie to było trzecie zadanie z listy jej wskazanych. Nie wykonała zadania czwartego, które miało polegać na okaleczeniu poprzez przecięcie ust - mówi Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile

Zadań w grze „Niebieski wieloryb” jest kilkadziesiąt. Osoba w nią grająca ma swojego wirtualnego "przewodnika", który nakłania ją do wykonywania drastycznych rzeczy. Każda następna bardziej drastyczna i bolesna od poprzedniej. Ostatnie z zadań to samobójczy skok z wieżowca. Gra niebieski wieloryb w internecie odmieniana jest przez wszystkie przypadki. Niebezpieczna i zagrażająca życiu. Głośno zrobiło się o niej przed rokiem. O tym, że gra w nią nastolatka z Piły, pedagoga szkolnego poinformowała jedna z jej koleżanek. Ten z kolei zawiadomił dyrekcję szkoły. Obecnie na terenie kraju co najmniej kilka prokuratur prowadzi podobne sprawy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group