PSL chce likwidacji abonamentu RTV

30.06.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Nie tylko PiS, ale też Polskie Stronnictwo Ludowe chce zmian w sposobie pobierania abonamentu. W tej sprawie partia złożyła do laski marszałkowskiej własny projekt ustawy. Ludowcy proponują między innymi likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego.

- Skoro od wielu lat mamy problem w opracowaniu skutecznych zasad poboru tego abonamentu, to nie wymyślajmy karkołomnych konstrukcji, jak choćby ostatnia propozycja, którą zaproponował wicepremier Piotr Gliński. Po prostu zlikwidujmy abonament, dajmy ludziom możliwość swobodnego wyboru. Jak chcą płacić, bo chociażby od wielu lat opłacają i odpowiada im poziom obecnie panujący w mediach publicznych, to niech płacą, a cała reszta byłaby wedle naszego projektu zwolniona z tych opłat - przekonuje Krzysztof Paszyk, poseł RP, Polskie Stronnictwo Ludowe.

Ludowcy proponują likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego i zastąpienie go subwencją z budżetu państwa. Źródłem finansowania mediów publicznych - według propozycji PSL - ma być obrót prawami do audycji, reklamy i audycje sponsorowane oraz dobrowolne wpłaty od osób fizycznych.

Poseł Paszyk podczas konferencji prasowej poinformował także, że we wtorek w Sejmie posłowie PSL złożyli wniosek o wotum nieufności wobec Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela. Ludowcy zarzucają mu, że prowadzi szkodliwą politykę na polskiej wsi, ukazującą bezczynność i bezradność. Zarzutu jakie stawiają dotyczą między innymi ustawy o sprzedaży ziemi, podwyższenie wieku emerytalnego rolników czy zmiany kadrowe w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group