Akt oskarżenia wobec dilerów z Trzcianki

05.05.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Trzcianecka prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec 24 osób, które miały się dopuścić przestępstw narkotykowych. Oskarżeni mieli wprowadzić do obrotu znacznie ilości marihuany i amfetaminy.

-W śledztwie tym ustalono, że co najmniej 4 osoby pochodzące z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego i nie tylko zajmowały się rozprowadzaniem na terenie Trzcianki i okolic środków narkotycznych, głównie marihuany i amfetaminy. Osoby te usłyszały zarzuty udzielania w celu uzyskania korzyści majątkowej, wprowadzania do obrotu narkotyków w ilości od 100 do 200 gram - mówi Radosław Gorczyński, prokurator rejonowy w Trzciance.

Pozostałe osoby, które usłyszały zarzuty to bezpośredni odbiorcy narkotyków. W toku śledztwa udało się zabezpieczyć ponad 200 gram marihuany. Wobec jednego z oskarżonych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Względem pozostałych dozory policyjne, poręczenia majątkowe jak również zakazy opuszczania kraju. Za zarzucane przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group