Polonia powalczy o lidera

04.05.2017   Autor: Mateusz Ryczek
---

Już w piątek mecz na szczycie Nice 1. Ligi Żużlowej. W hicie piątej kolejki zajmująca drugą pozycję w ligowej tabeli Euro Finannce Polonia Piła podejmie przewodzący stawce Lokomotiv Daugavpils. Zespół znad Gwdy liczy na odzyskanie fotelu lidera, który stracił przed tygodniem wskutek nieodbytej konfrontacji w Krakowie.

W tym sezonie oba zespoły nie odjechały wszystkich spotkań. Pilska Polonia nie pojechała w Lany Poniedziałek z Orłem Łódź przy Bydgoskiej z powodu opadów deszczu, a tydzień temu wybrała się do Krakowa na kosztowną wycieczkę. Łotysze mają z kolei jeden nieodjechany mecz - z Grupą Azoty Unią Tarnów. W pozostałych trzech spotkaniach zwycięzcy ubiegłorocznych rozgrywek zdobyli cztery punkty. Na inaugurację wysoko ulegli w Trójmieście z miejsową ekipą Zdunek Wybrzeże Gdańsk (38:52), ale później było już tylko lepiej. Tydzień później pokonali Stal Rzeszów (56:34), dla której była to druga przegrana w sezonie 2o17 (w pierwszej serii gier lepsza od rzeszowian okazała się ekipa z grodu Staszica). Kluczem do sukcesu drużyny z Daugavpils był Maksim Bogdanow, który zdobył piętnaście oczek.

Podobnie było przed tygodniem, kiedy to Łotysze wygrali z Orłem Łódź (51:39). Znów błysnął 28-letni Łotysz, po raz kolejny zdobywając piętnaście punktów. Z całą pewnością będzie najgroźniejszym zawodnikiem przyjezdnych. W poprzedniej kampanii już zresztą pokazał, że z pilskim zespołem jeździć lubi. W obu zwycięskich dla niego i jego ekipy meczach z Polonią zdobył po dziesięć oczek.

Oprócz najskuteczniejszego żużlowca tegorocznych rozgrywek, spore zagrożenie dla pilan stanowić mogą dwaj inni Łotysze: Kjastas Puodżuks oraz Siergiej Łogaczow. Obaj regularnie zdobywają punkty dla Lokomotivu, podobnie jak Fin Timo Lahti. 24-latek znajduje się w wysokiej formie, czego dowodem są jego liczby. Z Orłem zainkasował jedenaście punktów, będąc najjaśniejszą postacią obok Bogdanowa oraz Puodżuksa i Łogaczowa, którzy zdobyli po dziewięć oczek. 

Przed pilską publicznością zaprezentuje się młody Davis Kurmis. Utalentowany 18-latek zdobył co prawda jedynie dziewięć punktów w tym sezonie, ale wydaje się, że zespół gości będzie miał przewagę w formacji młodzieżowej, bo zarówno Kurmis, jak i Jewgienij Kostygow wydają się pewniejszymi zawodnikami od duetu pilskich juniorów.

W awizowanym składzie gospodarzy, podobnie jak przyjezdnych, nie doszło do ani jednej zmiany względem ostatnich ligowych zmagań. Jedyną niewiadomą jest występ Michała Szczepaniaka, który wciąż jest niedysponowany. Tomasz Żentkowski najpewniej skorzysta z zastępstwa zawodnika. Łotysze również zdecydują się na podobny manewr. Joonas Kylmaekorpi znalazł się w awizowanym składzie przyjezdnych, jednak przy Bydgoskiej nie wystąpi.

Mecz Euro Finannce Polonia Piła - Lokomotiv Daugavpils rozpocznie się w piątek o 17:30.

 

Awizowane składy:

Lokomotiv Daugavpils:
1. Maksim Bogdanow
2. Joonas Kylmaekorpi
3. Kjastas Puodżuks
4. Siergiej Łogaczow
5. Timo Lahti
6. Davis Kurmis
7.

Euro Finannce Polonia Piła:
9. Adrian Cyfer
10. Michał Szczepaniak
11. Norbert Kościuch
12. Wadim Tarasienko
13. Tomasz Gapiński
14. Kacper Grzegorczyk
15. Paweł Staniszewski

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group