Basen w Trzciance droższy niż planowano

26.04.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Pływalnia nie za 10 milionów złotych a za 18?. Znamy już koncepcję trzcianeckiego basenu. Zamiast prostej pływalni władze miasta chcą stworzyć mały park wodny. Czy Trzciankę jednak na to stać?

- Teraz jest pora przekazania projektantowi, że ten wariant który nam został przedstawiony w pełni nasze oczekiwania spełnia. Teraz rozpocznie się faza projektowa, która gdzieś w sierpniu lub wrześniu zostanie przedstawiona Radzie Miejskiej Trzcianki - wyjaśnia Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Czy to zostanie jednak zaakceptowane przez radnych? W pływalni ma się znaleźć nie tylko kompleks składający się z 3 basenów, jacuzzi i zjeżdżalnia, ale także liczne sauny, grota lodowa, siłownia, sala do aerobiku, widownia na 100 miejsc wszystko na 2 tysiącach m2.

Takie atrakcje powodują jednak, że mająca kosztować 10 milionów złotych prosta pływalnia dla mieszkańców, zamieni się w park wodny za... 18 milionów złotych. Teraz gmina na budowę pływalni ma zabezpieczonych jedyne 6 milionów złotych, resztę kwoty ma zamiar pozyskać z dotacji unijnych. To jednak niepewne pieniądze, dlatego po raz kolejny termin budowy wyczekiwanego baseny może być przesunięty w przyszłość ...

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group