Ponad 600 doniczek z konopiami indyjskimi

28.03.2017   Autor: Redakcja
---

Policjanci ze Złotowa i Jastrowia zatrzymali 35-letniego mieszkańca Złotowa podejrzanego o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 632 doniczki z roślinami konopi w różnym stadium rozwoju oraz półtora kilograma marihuany.

35-latek w wynajmowanym domu jednorodzinnym w Jastrowiu uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze podczas przeszukania znaleźli dwa pomieszczenia wyposażone i przygotowane do uprawy konopi indyjskich. W pomieszczeniach było łącznie 632 doniczek z krzewami w różnych stadiach rozwoju.

- W budynku zabezpieczono również środki odurzające w postaci marihuany o łącznej wadze ponad jednego kilograma. W trakcie czynności 35-latek przyznał, że narkotyki pozyskane z plantacji przechowuje również w mieszkaniu swojej dziewczyny, gdzie zabezpieczono ponad pół kilograma suszu roślinnego - informuje złotowska policja.

Mężczyzna usłyszał zarzut uprawiania oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

fot. KPP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group