Imprezowy weekend. Wielkoorkiestrowe granie

13.01.2017   Autor: Redakcja
---

Ten weekend zdominuje w regionie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W niedzielę wolontariusze będą zbierać fundusze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

NIEDZIELA
Piła - Regionalne Centrum Kultury - Finał WOŚP od godz. 15.00 do 20.00. Na scenie zaprezentują się Zespół Bellyor Dance Piła, Teatr Tańca "Balans", Zespół taneczny SENIORITY, Koncert zespołu SZAFIRKI, Studio Tańca Beezone, Zespół Djembe- Planet, Zespół Lake N’ River, Zespół Awans Blues. Będą licytacje. min. do wylicytowania sauna domowa, a o godz. 20.00 Światełko do nieba. W holu zaprezentuje się Stowarzyszenie Miłośników Munduru, pokazy sztuki walki Aikido, będą ze stoiskiem Amazonki, będzie Gabinet fryzjerski i weterynaryjny, pokaz - brazylijskiego JIU JITSU GOLD TEAM oraz inscenizacja historyczna – Stowarzyszenie Historyczno - Fortyfikacyjne "Przedmoście" Piła. Nie zabraknie też Stowarzyszenia Niezależnych "ZWAŁKA" i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Niezwykła jest także aukcja internetowa, której stawką jest zatrudnienie na jeden dzień Piotra Głowskiego. Prezydent Piły dzień swojej pracy oddaje na licytację już po raz szósty. W poprzednich latach zwycięzcami aukcji byli: Browar Czarnków, Pellas X, ABC Apartamenty, TV Asta i Studio K2. Licytować można do 16 stycznia.

Drugi sztab WOŚP będzie też w Gimnazjum nr 5 przy ul. Bydgoskiej. Od godz. 9.00 m.in. "Crazy Story", pokaz mody – plebiscyt na najlepszą kreację uczniowską, koncert kolęd, kącik gier oldskulowych, czy modny kufer oraz warsztaty plastyczne.

MOSIR - ul. Żeromskiego - o godz. 11.00 bieg pod hasłem Pobij dystans z sercem. Kilometry przebiegnięte przez każdego uczestnika będą sumowane do wspólnego dystansu.

Także przy I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile po raz kolejny został utworzony sztab WOŚP. Sztab organizują jak co roku uczniowie i absolwenci szkoły.

WOŚP wspiera też Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile. W hali sportowej w godz. 10.00-14.00 m.in. kawiarenka, pokaz barmański, pokaz gastronomiczny, udzielanie pierwszej pomocy, licytacja przedmiotów, mecz w piłkę siatkową, pokaz aikido, boksu oraz chirliderek, salon fryzjerski, makijażu oraz występ zespołu "Seniority".

WAŁCZ
W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałeckim Centrum Kultury koncert zagra Jafia. To ikona polskiej sceny reggae. godzina 18.30, sala widowiskowa w Wałeckim Centrum Kultury.

TRZCIANKA
Swój fotel na licytację oddaje także starosta czarnkowsko-trzcianecki. Tadeusz Teterus na WOŚP oddaje swoje stanowisko na jeden dzień. „Stołek starosty” można licytować w trzcianeckim sztabie w hali sportowo-widowiskowej. Od godz. 14.00 rozpoczną się występy uzdolnionych młodych ludzi z Młodzieżowego Domu Kultury. Będą również pokazy ratownicze, które każdego roku przygotowują WOPR „Anioły” z Trzcianki. Bezpośrednio po licytacji, czyli około godziny 18.45, odbędzie się koncert zespołu Leszcze z gościnnym udziałem Kacpra Kuszewskiego (serialowego Marka Mostowiaka). Zwieńczeniem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie pojawienie się na niebie tradycyjnego światełka.

ZŁOTÓW
„Złoty Bieg w ramach 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Nazwa biegu nie jest przypadkowa – każdy, kto chociaż część siebie potrafi oddać potrzebującym ma w sobie szlachetny dar pomocy bliskim i potrzebującym, często porównywany właśnie do żywego złota. Start o godz. 12.00 na stadionie miejskim przy ul. Wioślarskiej w Złotowie.

MIROSŁAWIEC
O godzinie 17.30 w Ośrodku Kultury w Mirosławcu rozpocznie się koncert Bezjahzgh, następnie swoich sił na scenie spróbują „zumowiczki” a na koniec tradycyjnie rozbłyśnie „światełko do nieba”, a wszystko w rytmie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WTOREK
PIŁA - RCK
- GODZ. 12.00 I 13.30 – Spektakl Ofelie i Hamlety w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Wirtualnego. Warto wybrać się na spotkanie z Ofeliami usidlonymi przez współczesny nakaz rywalizacji oraz Hamletami, uwikłanymi w miłosne tarapaty. Fragmenty dramatu Szekspira posłużyły do zbudowania opowieści o współczesnej rzeczywistości. Świecie, gdzie młody widz patrząc przez pryzmat klasyka może rozpoznać swój portret.

ŚRODA
PIŁA - Rockopolis
o godz. 19.00 z najnowszym programem stand-upu comedy „Ludzie trzymajcie kapelusze” wystąpi Abelard Giza. Przez scenę przemknie kilka postaci - od zakatarzonych przedszkolaków po gobliny ze szklanej góry. Dowiecie się też kto stoi na drodze do stworzenia "nadczłowieka", po co uczyć się jak zabić jeża i co powiedział Cezar przed śmiercią. Na scenie wystąpi także Jacek Stramik.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group