Asta Video Fest

Żubry pod Trzcianką

03.01.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

W trzcianeckich lasach pojawiły się żubry. Zwierzęta zostały zauważone przez leśników najpierw w okolicach miejscowości Przyłęg, później niedaleko jezior w pobliżu Rychlika. Zachodnie Towarzystwo Przyrodnicze potwierdziło że 5 żubrów przywędrowało do Trzcianki z okolic Tuczna.

-  W okresie Bożego Narodzenia dostaliśmy wiadomość od Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego, że na naszym terenie pojawiła się grupa żubrów. Dokładnie pięć sztuk. Wiemy to ponieważ 16 grudnia w Nadleśnictwie Tuczno założono jednej z samic specjalną obrożę telemetryczną, dzięki której można śledzić gdzie dany osobnik się znajduje - mówi Marta Drzewiecka z Nadleśnictwa Trzcianka.

Początkowo stado znajdowało się na granicy województwa wielkopolskiego z zachodniopomorskim, pod koniec roku 5 żubrów zostało namierzonych w okolicy jezior niedaleko miejscowości Rychlik w gminie Trzcianka, gdzie do tej pory przebywają. Wędrówkę zwierząt można na żywo śledzić poprzez aplikację BIZ Bezpieczna Informacja o Żubrach. Leśnicy apelują o ostrożność gdyż w stadzie znajduje się samica z małymi, co może wywołać obronne zachowanie zwierząt.

fot. Nadleśnictwo Trzcianka

Przeczytaj więcej o: zubry w trzciance,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group