Pilanki zwycięskie na koniec roku

26.12.2016   Autor: Redakcja
---

Siatkarki PTPS Piła w ostatnim meczu w 2016 roku pokonały przed własną publicznością zespół Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:0.

Przed meczem trudno było wskazać faworyta tego spotkania. Patrząc na wyniki w ostatnich meczach minimalnie w lepszych nastrojach mogły być pilanki, które w poprzedniej kolejce dopiero po tie-braku uległy zespołowi Grot Budowlani Łódź.

Od początku pierwszego seta inicjatywę przejęły zawodniczki z Piły. Dobrze w ataku spisywała się Dumancic, która wyprowadziła pilanki na trzypunktowe prowadzenie. Podopieczne Jacka Pasińskiego nie spoczęły na laurach i kontynuowały serie skutecznych ataków. Dobrze punktowała Austin oraz Kwiatkowska. Trener zespołu z Muszyny ratował się czasem, jednak nikt ani nic nie było wstanie zatrzymać rozpędzonych pilanek, które w pierwszej partii drużynie z Muszyny pozwoliły zdobyć tylko 15 oczek.

Drugi set lepiej rozpoczęły siatkarki zespołu gości. Zespół trenera Bogdana Serwińskiego odskoczył na trzy punkty, jednak pilanki szybko wyrównały stan seta. Przez dłuższy okres kibice w hali przy Żeromskiego oglądali „antysiatkówkę”. Oba zespoły gały bardzo niedokładnie i popełniał wiele własnych błędów. Pilanki tych błędów popełniły w ostatecznym rozrachunku mniej i wygrały drugą odsłonę meczu do 22.

Po 10 minutowej przerwie zespół z Piły powrócił do swojej dobrej dyspozycji z pierwszego seta i punktował zespół z Muszyny. Znów świetnie w ataku spisywały się Austin oraz Kwiatkowska i Ogoms. Pilanki odskoczyły na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca seta i wygrały go do 16., a kibice zgromadzeni na hali otrzymali od swoich zawodniczek najlepszy prezent w postaci wygranej 3:0.

PTPS Piła – Polski Cukier Muszynianka Enea  Muszyna 3:0 (25:15, 25:22, 25:16)
MVP: Alexis Austin

Składy zespołów:
PTPS Piła: Austin (18), Kwiatkowska (9), Ogoms (11), Babicz (5), Dumancic (10), Szubert, Markiewicz (libero) oraz Piśla i Baran.
Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna: Savić (5), Wawrzyniak (2), Wójcik (6), Wilk (1), Cvetanović (4), Sredić (5), Medyńska (libero) oraz Rabka (1), Łyszkiewicz (3), Szabo i Cikiriz (3).

Przeczytaj więcej o: PTPS Piła, Nafta Piła, siatkówka piła,