O chrzcie w Wałczu

10.12.2016   Autor: Redakcja
---

"Chrzest 966. U źródeł Polski" taki tytuł nosi nowa wystawa w Muzeum Ziemi Wałeckiej. Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Wystawa została sprowadzona do wałeckiego muzeum ze względu na decyzję ministerstwa o nie przyznaniu środków na inną prezentację.

- Nie chcieliśmy tak całkiem rezygnować z tego elementu chrztu Polski, z elementu chrystianizacji, dlatego w porozumieniu i we współpracy z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie postanowiliśmy zaprezentować właśnie tę wystawę, którą u siebie gościmy. Tym bardziej jest cenna, że jest przygotowana przez pracowników, ale we współpracy z uczniami Liceum Ogólnokształcącego, które funkcjonuje w tym samym budynku - mówi Magdalena Suchorska-Rola, dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej.

Wystawa Muzeum Początków Państwa Polskiego gościła również poza granicami naszego kraju, między innymi w Kanadzie i w Szwecji. Ekspozycję będzie można oglądać do końca stycznia. W części dzieło gnieźnieńskiego muzeum jest prezentowane w formie multimedialnej. Pełni ono funkcję przewodnika po wystawie. Ekspozycje można obejrzeć dzięki aplikacji na telefon "Chrzest 966" albo przy użyciu udostępnionych podczas zwiedzania tabletów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group