Przyszłoroczny budżet i podatki

27.11.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Sto milionów złotych na przyszłoroczny budżet gminy Trzcianka. Samorządowcy przedstawili inwestycje które zostaną wykonane w 2017 roku. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni udowodnili także że dotrzymują danego słowa i nie podwyższyli podatków, a nawet je obniżyli.

Boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół nr 2 w Trzciance, termomodernizacja budynków oświatowych w mieście i na wsiach, plan techniczny pływalni a także nowe chodniki i drogi, to tylko część inwestycji które znajdą się w przyszłorocznym budżecie gminy Trzcianka. Urząd Miejski chce także wypuścić 10 milionów złotych w obligacjach.

- Budżet jest bardzo dobrze, że tak powiem w terminologii krawieckiej, jest bardzo dobrze skrojony. Taki budżet, naprawdę z dużym zaciekawieniem czekam na ten 2017 rok, w dobrym tego słowa znaczeniu. - mówi Witold Perski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki

Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców to kwestia stawek podatkowych. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni dotrzymali danego słowa i pozostawili je na niezmienionym poziomie.

- Mamy nadzieje że ta decyzja spowoduje że będzie można łatwiej planować budżety domowe i firmowe, natomiast oczywiście trudno nam porównywać się do gmin aglomeracyjnej dużych miast gdzie faktycznie można w ramach pewnych zachęt podatkowych pozyskać dosyć dużo podmiotów jeśli chodzi o lokalizację tych że firm. - zaznacza Robert Szukajło, trzcianecki radny

Radni podjęli także uchwałę w sprawie udzielenia bonifikaty przy zakupie terenu przyległego do danej nieruchomości. Teraz chętna osoba będzie mogła nabyć grunt z 50% obniżką. Takie działanie ma na celu udostępnienie na potrzeby mieszkańców terenów nienadających się do zagospodarowania przez gminę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group