Asta Video Fest

Ulica Długa w przebudowie

12.11.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Niemal milion złotych gmina Krzyż Wielkopolski wyda na przebudowę ulicy Długiej, tak zwanej małej obwodnicy centrum miasta. Po straconej pozycji na liście dofinansowań z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Gminnych i Powiatowych, po roku czasu znalazły się środki na jej realizację.

- Ta ulica była w bardzo złym stanie. W zasadzie była to droga gruntowa po zdemontowanym torowisku, jednak że tworzy tak zwaną obwodnicę na centrum Krzyża między Drezdenkiem a Drawskiem, w związku z tym zabiegaliśmy żeby ją zrealizować ale wszystko zależy od środków którymi dysponujemy. - mówi Janusz Szczerbiak, zastępca burmistrza Krzyża Wlkp

Dlatego gmina złożyła w ubiegłym roku wniosek o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Gminnych i Powiatowych. Wniosek został przyjęty, jednak po zmniejszeniu przez ministra finansów środków na realizacje projektu o 50%, inwestycja z Krzyża została usunięta z listy dofinansowań. Jednak w sierpniu tego roku burmistrz otrzymał informacje od wojewody wielkopolskiego o pojawieniu się dodatkowych środków i możliwości rozpoczęcia prac. Do końca roku na ulicy Długiej powstanie nowa kanalizacja, nawierzchnia drogi oraz chodnik.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group