Klasa medialna z umową o współpracy

14.10.2016   Autor: Artur Maras
---

Uczniowie klas medialnych Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile będą mogli odbywać praktyki w TV ASTA. Dla uczniów ma to być możliwość rozwijania swoich pasji i doskonalenia umiejętności, które przydadzą im się później w dalszej medialnej karierze.

Podpisano właśnie umowę o współpracy.

- Uczniowie jak zawsze w takich momentach są niezwykle zaangażowani, bo tak naprawdę bez nich nie byłoby tego spotkania. Liczymy na to, że współpraca będzie polegała na zaangażowaniu uczniów w działalność dziennikarską, czyli liczymy na to, że pod okiem fachowców będą mogli kształcić swoje umiejętności i rozwijać pasję. Z tego co nam wiadomo będziemy mieli taką możliwość aby realizować swój autorski program skierowany do młodzieży - tłumaczy Katarzyna Włodkowska, nauczycielka języka polskiego w "Nafcie".

Umowa została podpisana w obecności klas medialnych przez prezesa TV ASTA Pawła Kądzielę, wicedyrektora Zespołu Szkół Tomasza Kowala oraz starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Umowa z TV Asta ma dać najzdolniejszym uczniom klas medialnych, możliwość poznania pracy w mediach od kuchni oraz sprawdzenia swoich sił przed kamerą.

W ramach współpracy zaplanowano także wykłady i zajęcia warsztatowe prowadzone przez pracowników telewizji z zakresu dziennikarstwa, operatorki kamery czy montażu programów telewizyjnych. Uczniowie mają także realizować na antenie program o tematyce młodzieżowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group