Festiwal Teatrów Światła z niespodzianką od Philipsa

11.09.2016   Autor: Artur Maras
---

Piła na trzy dni rozbłyśnie tysiącem świateł. Wszystko to za sprawą trzeciej edycji Festiwalu Teatru Światła. W ramach jego obchodów oprócz wielu świetlnych instalacji, pokazów i spektaklu francuskiej grupy Transe Expresse, niespodziankę przygotowała także firma Philips Lighting Poland.

Z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia PLP, firma ufundowała iluminacje dla Regionalnego Centrum Kultury.

- Zawsze staramy się, żeby to było nie tylko nasze święto, ale również święto miasta, wobec czego prezentem dla miasta w tym roku jest iluminacja Regionalnego Centrum Kultury nowoczesnym ledowym systemem oświetlenia. Jest to prezent, który ma wartość 150 tys. zł. i w jakiś materialny sposób zostawi ślad po tej uroczystości - zapewnia Marek Huzarewicz, prezes Philips Lighting Poland.

Uroczyste rozświetlenie iluminacji na budynku Regionalnego Centrum Kultury już 15 września, na rozpoczęcie Festiwalu Światła, który potrwa do 17 września. Nie zabraknie atrakcji. Będzie m.in. videomapping. W Pile z tej okazji ma też powstać uliczka parasolek braci Philips. Pojawi się na moście przy ul. 11 listopada. Punktem kulminacyjnym ma być pokaz francuskiej grupy Teatru Transe Express w sobotę o godz. 21. 30 na placu Staszica. Wcześniej natomiast odbędzie się pochód ulicami miasta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group