Pobiegli na Staszycach

29.08.2016   Autor: Redakcja
---

Michał Kuster zwyciężył w siódmej edycji Pilskiego Biegu Przełajowego, który w sobotę odbył się na pilskich Staszycach. Wśród pań triumfowała Ewelina Poterała. Po raz pierwszy na Staszycach zmagali się również kijkarze.

W klasyfikacji ogólnej VII Pilskiego Biegu Przełajowego im. Jerzego Adamskiego wśród mężczyzn najlepszy był Michał Kuster (TSK Orzeł Osiek), II miejsce zajął Paweł Szymański (4Run Team Piła), a trzeci był Tomasz Marciniak z Piły. W kategorii kobiet na podium znalazły się panie z pilskiego klubu 4Run Team: I miejsce zdobyła Ewelina Poterała , II miejsce - Agnieszka Podlecka, a III miejsce - Ewa Mączyńska.

W klasyfikacji ogólnej I Staszyce Nordic Walking I miejsce zajął Gracjan Zygmunt (4Run Team Piła), II miejsce - Sławomir Matuszczyk (OSP Mirosławiec), III miejsce - Katarzyna Banaszkiewicz (Jeziorki-Aktywna Wieś).

Pilska impreza była siódmym etapem tegorocznego cyklu „Biegaj z nami”. W ramach cyklu odbędą się jeszcze tylko trzy biegi: 23 września (piątek) – Bieg im. komandora Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim, 1 października (sobota) – Bieg im. Wysockich Powstańców Wielkopolskich w Wysokiej i 11 listopada (piątek) – Bieg Niepodległości w Pile.

/źródło: Starostwo Powiatowe w Pile/

Przeczytaj więcej o: staszyce bieg, staszyce przełaje,