Ponad 6 milionów na drogi w powiecie pilskim

24.08.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Powiat pilski, gmina Łobżenica oraz gmina Miasteczko Krajeńskie podpisały umowę dotyczącą przebudowy trzech dróg gminnych i powiatowych. Dzięki Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, udało się uzyskać dofinansowanie ponad 6 milionów złotych na te inwestycje.

-Powiat pilski ale również gminy z terenu powiatu pilskiego a więc Miasteczko Krajeńskie i Łobżenica składając wnioski przede wszystkim moim zdaniem uwzględniły kryteria które należało spełnić żeby znaleźć się w tej czołówce która uzyskuje dofinansowanie. Z całą pewnością to że były zawierane partnerstwa między gminą a powiatem. Ale także wiele innych-wymienia Krzysztof Grabowski,wicemarszałek województwa wielkopolskiego

" target="_blank">


Dzięki temu udało uzyskać się ponad 6 milionów dofinansowania. W pilskim Biurze Wystaw Artystycznych odbyło się uroczyste podpisanie umów z władzami powiatu i gmin, które dofinansowanie uzyskały. Pieniądze te mają pomóc w realizacji przebudowy drogi powiatowej  Kruszki-Kijaszkowo której budowa ma kosztować ponad 4 miliony złotych, modernizacji 4,5 km drogi z Łobżenicy do Kruszek oraz trasy ze wsi Grabionna do Okalińca. Całkowity koszt wszystkich trzech inwestycji to ponad 10 milionów złotych. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group